Performanţele elevilor şcolii „Sfânta Maria” - Brăila

În această pagină puteţi afla rezultatele obţinute de elevii şcolii „Sfânta Maria” - Brăila la concursurile organizate pe parcurul următorilor ani şcolari:

Anul şcolar 2012-2013
Rezultatele concursului „Cangurul matematic”:

Clasa I
 1.Burlacu Alexia Victoria - Excelent
 2.Cloşcă Raluca Andreea - Excelent
 3.Ion Angelo - Excelent
 4.Măcineanu Radu-Ştefan - Excelent
 5.Șerban Ștefan Alexandru - Excelent
 6.Adetu Ştefan - Foarte bine
 7.Bănică Anamaria - Foarte bine
 8.Coșoveanu Sebastian Ionuț - Foarte bine
 9.Ghidarcea Cosmin-Ștefan - Foarte bine
10.Hornea Gabriela - Foarte bine
11.Parpalac Carina Maria Riana - Foarte bine
12.Petrencu Luca Andrei - Foarte bine
13.Rios Jasmine - Foarte bine
14.Dobre Alexandru Mircea - Bine
15.Harbuz Andreea Alexia - Bine
16.Ion Andrei Lucian - Bine
Clasa a II-a
 1.Cârjilă Ana Teodora - Excelent
 2.Crăciun Ioana Cătălina - Excelent
 3.Ion Daniel-Alexandru - Excelent
 4.Simion Andrei-Laurențiu - Excelent
 5.Stan Constantin-Tiberiu - Excelent
 6.Dănăilă Eduard-Daniel - Foarte bine
 7.Deculescu Cosmina – Maria - Foarte bine
 8.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana - Foarte bine
 9.Filoti Cristina - Foarte bine
10.Stoian Laura - Foarte bine
11.Ștefan Delia-Cristina - Foarte bine
12.Munteanu Robert Ştefan - Bine
Clasa a III-a
 1.Gavriliu Ana-Ruxandra - Excelent
 2.Barbu Florin Gabriel - Foarte bine
 3.Mocanu George-Adrian - Foarte bine
 4.Prodan Alex-Valentin - Foarte bine
 5.Rădulescu Neagu Alexandru - Foarte bine
 6.Tălîmbă Alin-Ștefan - Foarte bine
 7.Tomescu Andrei-Cristian - Foarte bine
 8.Băbeanu Ştefania - Bine
 9.Calu Ştefan - Bine
10.Riga Giulia - Bine
Clasa a IV-a
 1.Dicianu Maria - 87,50
 2.Morea Gabriel Antonio - 84,75
 3.Măcineanu Maria-Irina - 82,50
 4.Vechiu Rareş - 82,50
 5.Leu Bogdan-Viorel - 78,75
 6.Petrea Vlad-Ştefan - 77,50
 7.Grabovenco Bogdan-Iulian - 66,00
 8.Toader Wiliam-Ioan - 61,25
 9.Stoica Alina-Mihaela - 57,50
10.Ivanov Andrei-Eduard - 57,25
11.Sarivan Diana-Irina - 56,25


Rezultatele concursului „Cangurul în Lumea Poveştilor”:

Clasa I
 1.Adetu Ştefan - Excelent
 2.Bănică Anamaria - Excelent
 3.Burlacu Alexia Victoria - Excelent
 4.Cloşcă Raluca Andreea - Excelent
 5.Ghidarcea Cosmin-Ștefan - Excelent
 6.Harbuz Andreea Alexia - Excelent
 7.Hornea Gabriela - Excelent
 8.Ion Andrei Lucian - Excelent
 9.Ion Angelo - Excelent
10.Măcineanu Radu-Ştefan - Excelent
11.Parpalac Carina Maria Riana - Excelent
12.Petrencu Luca Andrei - Excelent
13.Rios Jasmine - Excelent
14.Șerban Ștefan Alexandru - Excelent
15.Dobre Alexandru Mircea - Foarte bine
Clasa a II-a
 1.Cârjilă Ana Teodora - Excelent
 2.Crăciun Ioana Cătălina - Excelent
 3.Deculescu Cosmina – Maria - Excelent
 4.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana - Excelent
 5.Filoti Cristina - Excelent
 6.Moldoveanu Gratzia Louise - Excelent
 7.Simion Andrei-Laurențiu - Excelent
 8.Stoian Laura - Excelent
 9.Ștefan Delia-Cristina - Excelent
Clasa a III-a
 1.Ceamă Ionuț Cristian - Excelent
 2.Gavriliu Ana-Ruxandra - Excelent
 3.Mocanu George-Adrian - Excelent
 4.Radu Eduard-Alexandru - Excelent
 5.Rădulescu Neagu Alexandru - Excelent
 6.Riga Giulia - Excelent
 7.Strati Maria Daniela - Excelent
 8.Tomescu Andrei-Cristian - Excelent
 9.Barbu Florin Gabriel - Foarte bine
Clasa a IV-a
 1.Grabovenco Bogdan-Iulian - Excelent
 2.Juratu Denis-Daniel - Excelent
 3.Leu Bogdan-Viorel - Excelent
 4.Morea Gabriel Antonio - Excelent
 5.Stoica Alina-Mihaela - Excelent
 6.Toader Wiliam-Ioan - Excelent
 7.Vechiu Rareş - Excelent


Rezultatele concursului „Comunicare. Ortografie”:

Clasa a II-a
 1.Simion Andrei-Laurențiu - 100,00
 2.Crăciun Ioana Cătălina - 95,00
 3.Cârjilă Ana Teodora - 94,00
 4.Ion Daniel-Alexandru - 90,00
 5.Ștefan Delia-Cristina - 87,00
 6.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana - 86,00
 7.Muraru Mircea - 86,00
 8.Stoian Laura - 86,00
 9.Dănăilă Eduard-Daniel - 85,00
10.Rădăcină Victor-Gabriel - 83,00
11.Deculescu Cosmina – Maria - 82,00
Clasa a III-a
 1.Tomescu Andrei-Cristian - 96,00
 2.Rădulescu Neagu Alexandru - 91,00
 3.Ceamă Ionuț Cristian - 90,00
 4.Băbeanu Ştefania - 88,50
 5.Calu Ştefan - 82,00
 6.Radu Eduard-Alexandru - 80,00
 7.Strati Maria Daniela - 72,50
 8.Tălîmbă Alin-Ștefan - 68,00
Clasa a IV-a
 1.Măcineanu Maria-Irina - 98,00
 2.Juratu Denis-Daniel - 89,50
 3.Petrea Vlad-Ştefan - 88,50
 4.Morea Gabriel Antonio - 88,00
 5.Ivanov Andrei-Eduard - 87,00
 6.Grabovenco Bogdan-Iulian - 86,50
 7.Papuc David-Alexandru - 83,50
 8.Toader Wiliam-Ioan - 83,00
 9.Leu Bogdan-Viorel - 82,50
10.Istrate Alexandra - 82,00
11.Vechiu Rareş - 79,50


Rezultatele concursului judeţean de matematică „Micul Gauss”:

Clasa a IV-a
 1.Petrea Vlad-Ştefan - 98,00
 2.Măcineanu Maria-Irina - 76,00


Rezultatele concursului Evaluarea naţională în educaţie - Matematică - Etapa predictivă:

Clasa a II-a
 1.Simion Andrei-Laurențiu - 86,00
 2.Ion Daniel-Alexandru - 84,00
 3.Crăciun Ioana Cătălina - 77,00
 4.Stoian Laura - 77,00
 5.Munteanu Robert Ştefan - 74,00
 6.Deculescu Cosmina – Maria - 72,00
 7.Ștefan Delia-Cristina - 72,00
 8.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana - 71,00
 9.Cârjilă Ana Teodora - 69,00
10.Muraru Mircea - 60,00
11.Dănăilă Eduard-Daniel - 52,00
12.Filoti Cristina - 52,00
Clasa a III-a
 1.Mocanu George-Adrian - 86,00
 2.Tomescu Andrei-Cristian - 86,00
 3.Gavriliu Ana-Ruxandra - 83,00
 4.Rădulescu Neagu Alexandru - 81,00
 5.Radu Eduard-Alexandru - 76,00
 6.Prodan Alex-Valentin - 64,00
Clasa a IV-a
 1.Dicianu Maria - 93,00
 2.Măcineanu Maria-Irina - 89,00
 3.Başno Ana-Maria - 86,00
 4.Morea Gabriel Antonio - 85,00
 5.Petrea Vlad-Ştefan - 85,00
 6.Sarivan Diana-Irina - 83,00
 7.Toader Wiliam-Ioan - 81,00
 8.Vechiu Rareş - 78,00
 9.Stoica Alina-Mihaela - 68,00
10.Grabovenco Bogdan-Iulian - 65,00


Rezultatele concursului Evaluarea naţională în educaţie - Limba Română - Etapa predictivă:

Clasa a II-a
 1.Simion Andrei-Laurențiu - 100,00
 2.Ion Daniel-Alexandru - 99,50
 3.Crăciun Ioana Cătălina - 95,00
 4.Cârjilă Ana Teodora - 91,00
 5.Stoian Laura - 86,50
 6.Moldoveanu Gratzia Louise - 80,50
 7.Muraru Mircea - 78,50
 8.Deculescu Cosmina – Maria - 78,00
 9.Filoti Cristina - 78,00
10.Ștefan Delia-Cristina - 71,50
11.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana - 59,00
Clasa a III-a
 1.Rădulescu Neagu Alexandru - 95,50
 2.Mocanu George-Adrian - 75,00
 3.Riga Giulia - 70,00
 4.Radu Eduard-Alexandru - 68,00
 5.Tomescu Andrei-Cristian - 63,00
Clasa a IV-a
 1.Dicianu Maria - 98,00
 2.Măcineanu Maria-Irina - 97,50
 3.Başno Ana-Maria - 89,50
 4.Toader Wiliam-Ioan - 86,00
 5.Petrea Vlad-Ştefan - 77,00
 6.Vechiu Rareş - 76,50
 7.Morea Gabriel Antonio - 75,00
 8.Papuc David-Alexandru - 72,00


Rezultatele concursului ”Cangurul Explorator”:

Clasa a II-a
 1.Crăciun Ioana Cătălina - Excelent
 2.Deculescu Cosmina – Maria - Excelent
 3.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana - Excelent
 4.Filoti Cristina - Excelent
 5.Ion Daniel-Alexandru - Excelent
 6.Simion Andrei-Laurențiu - Excelent
 7.Stoian Laura - Excelent
 8.Cârjilă Ana Teodora - Foarte bine
 9.Ștefan Delia-Cristina - Foarte bine
10.Munteanu Robert Ştefan - Bine
Clasa a III-a
 1.Ceamă Ionuț Cristian - Excelent
 2.Gavriliu Ana-Ruxandra - Excelent
 3.Radu Eduard-Alexandru - Excelent
 4.Tălîmbă Alin-Ștefan - Excelent
 5.Tomescu Andrei-Cristian - Excelent
 6.Calu Ştefan - Bine
Clasa a IV-a
 1.Dicianu Maria - Excelent
 2.Grabovenco Bogdan-Iulian - Excelent
 3.Ivanov Andrei-Eduard - Excelent
 4.Juratu Denis-Daniel - Excelent
 5.Măcineanu Maria-Irina - Excelent
 6.Petrea Vlad-Ştefan - Excelent
 7.Sarivan Diana-Irina - Excelent
 8.Toader Wiliam-Ioan - Excelent


Rezultatele concursului Evaluarea naţională în educaţie - Matematică - Etapa a II - a:

Clasa I
 1.Bănică Anamaria - 100,00
 2.Cloşcă Raluca Andreea - 100,00
 3.Hornea Gabriela - 100,00
 4.Ion Angelo - 100,00
 5.Burlacu Alexia Victoria - 95,00
 6.Coșoveanu Sebastian Ionuț - 90,00
 7.Măcineanu Radu-Ştefan - 90,00
 8.Parpalac Carina Maria Riana - 90,00
 9.Șerban Ștefan Alexandru - 90,00
10.Dobre Alexandru Mircea - 85,00
11.Ion Andrei Lucian - 85,00
Clasa a II-a
 1.Simion Andrei-Laurențiu - 98,00
 2.Crăciun Ioana Cătălina - 83,00
 3.Rădăcină Victor-Gabriel - 77,00
 4.Ion Daniel-Alexandru - 76,00
 5.Stoian Laura - 72,00
 6.Cârjilă Ana Teodora - 70,00
 7.Deculescu Cosmina – Maria - 61,00
 8.Ștefan Delia-Cristina - 60,00
 9.Muraru Mircea - 55,00
10.Filoti Cristina - 46,00
Clasa a III-a
 1.Tomescu Andrei-Cristian - 94,00
 2.Rădulescu Neagu Alexandru - 92,00
 3.Gavriliu Ana-Ruxandra - 90,00
 4.Mocanu George-Adrian - 87,00
Clasa a IV-a
 1.Petrea Vlad-Ştefan - 97,00
 2.Dicianu Maria - 96,00
 3.Măcineanu Maria-Irina - 87,00
 4.Morea Gabriel Antonio - 86,00
 5.Toader Wiliam-Ioan - 82,00
 6.Başno Ana-Maria - 80,00
 7.Vechiu Rareş - 76,00
 8.Grabovenco Bogdan-Iulian - 72,00


Rezultatele concursului Evaluare naţională în educaţie - Limba Română - Etapa a II-a:

Clasa I
 1.Ion Angelo - 100,00
 2.Șerban Ștefan Alexandru - 100,00
 3.Măcineanu Radu-Ştefan - 99,00
 4.Rios Jasmine - 98,00
 5.Adetu Ştefan - 96,00
 6.Bănică Anamaria - 95,00
 7.Burlacu Alexia Victoria - 95,00
 8.Cloşcă Raluca Andreea - 95,00
 9.Ion Andrei Lucian - 94,00
10.Harbuz Andreea Alexia - 92,00
11.Parpalac Carina Maria Riana - 91,00
12.Petrencu Luca Andrei - 87,00
13.Dobre Alexandru Mircea - 83,00
14.Hornea Gabriela - 80,00
Clasa a II-a
 1.Simion Andrei-Laurențiu - 96,00
 2.Crăciun Ioana Cătălina - 94,00
 3.Cârjilă Ana Teodora - 90,00
 4.Stoian Laura - 89,00
 5.Ion Daniel-Alexandru - 86,00
 6.Muraru Mircea - 82,00
 7.Deculescu Cosmina – Maria - 81,00
 8.Filoti Cristina - 80,00
 9.Ștefan Delia-Cristina - 71,00
10.Rădăcină Victor-Gabriel - 67,00
11.Munteanu Robert Ştefan - 56,00
Clasa a III-a
 1.Gavriliu Ana-Ruxandra - 94,00
 2.Mocanu George-Adrian - 93,00
 3.Rădulescu Neagu Alexandru - 85,00
 4.Radu Eduard-Alexandru - 75,00
 5.Tomescu Andrei-Cristian - 75,00
Clasa a IV-a
 1.Dicianu Maria - 99,00
 2.Toader Wiliam-Ioan - 97,00
 3.Măcineanu Maria-Irina - 95,00
 4.Başno Ana-Maria - 93,00
 5.Petrea Vlad-Ştefan - 91,00
 6.Grabovenco Bogdan-Iulian - 90,00
 7.Vechiu Rareş - 89,00
 8.Sarivan Diana-Irina - 85,00
 9.Morea Gabriel Antonio - 82,00


Rezultatele concursului Evaluare naţională în educaţie - Limba Engleză - Etapa a II-a:

Clasa a III-a
 1.Rădulescu Neagu Alexandru - 95,00
 2.Mocanu George-Adrian - 94,00
 3.Tomescu Andrei-Cristian - 90,00
 4.Dumitru Victoraş - 87,00
 5.Gavriliu Ana-Ruxandra - 86,00
 6.Riga Giulia - 85,00
 7.Ceamă Ionuț Cristian - 67,00


Rezultatele concursului Evaluare naţională în educaţie - Limba Română - Etapa a III-a:

Clasa I
 1.Rios Jasmine - 100,00
 2.Adetu Ştefan - 98,00
 3.Ion Angelo - 98,00
 4.Hornea Gabriela - 96,00
 5.Ion Andrei Lucian - 94,00
 6.Cloşcă Raluca Andreea - 93,00
 7.Măcineanu Radu-Ştefan - 86,00
 8.Șerban Ștefan Alexandru - 85,00
 9.Bănică Anamaria - 82,00
10.Coșoveanu Sebastian Ionuț - 81,00
11.Burlacu Alexia Victoria - 80,00
12.Harbuz Andreea Alexia - 78,00
13.Dobre Alexandru Mircea - 70,00
Clasa a II-a
 1.Simion Andrei-Laurențiu - 100,00
 2.Ion Daniel-Alexandru - 98,00
 3.Crăciun Ioana Cătălina - 97,00
 4.Stoian Laura - 93,00
 5.Ștefan Delia-Cristina - 89,00
 6.Filoti Cristina - 88,00
 7.Cârjilă Ana Teodora - 87,00
 8.Moldoveanu Gratzia Louise - 87,00
 9.Muraru Mircea - 68,00
Clasa a III-a
 1.Tomescu Andrei-Cristian - 90,00
 2.Rădulescu Neagu Alexandru - 85,00
 3.Ceamă Ionuț Cristian - 67,00
Clasa a IV-a
 1.Măcineanu Maria-Irina - 100,00
 2.Dicianu Maria - 98,00
 3.Başno Ana-Maria - 96,00
 4.Toader Wiliam-Ioan - 92,00


Rezultatele concursului Evaluarea naţională în educaţie - Matematică - Etapa a III - a:

Clasa I
 1.Ion Angelo - 82,00
 2.Burlacu Alexia Victoria - 80,00
 3.Hornea Gabriela - 79,00
 4.Coșoveanu Sebastian Ionuț - 77,00
 5.Rios Jasmine - 77,00
 6.Măcineanu Radu-Ştefan - 72,00
 7.Șerban Ștefan Alexandru - 72,00
 8.Bănică Anamaria - 70,00
 9.Adetu Ştefan - 66,00
10.Cloşcă Raluca Andreea - 63,00
11.Petrencu Luca Andrei - 63,00
12.Ion Andrei Lucian - 55,00
13.Dobre Alexandru Mircea - 50,00
Clasa a II-a
 1.Simion Andrei-Laurențiu - 100,00
 2.Cârjilă Ana Teodora - 91,00
 3.Ion Daniel-Alexandru - 84,00
 4.Stoian Laura - 83,00
 5.Crăciun Ioana Cătălina - 73,00
 6.Ștefan Delia-Cristina - 73,00
 7.Filoti Cristina - 60,00
Clasa a III-a
 1.Gavriliu Ana-Ruxandra - 99,00
 2.Tomescu Andrei-Cristian - 97,00
 3.Rădulescu Neagu Alexandru - 92,00
 4.Radu Eduard-Alexandru - 75,00
 5.Barbu Florin Gabriel - 70,00
 6.Calu Ştefan - 60,00
Clasa a IV-a
 1.Dicianu Maria - 96,00
 2.Măcineanu Maria-Irina - 93,00
 3.Toader Wiliam-Ioan - 91,00
 4.Grabovenco Bogdan-Iulian - 90,00
 5.Başno Ana-Maria - 82,00


Rezultatele concursului Evaluare naţională în educaţie - Limba Engleză - Etapa a II - a:

Clasa a IV-a
 1.Toader Wiliam-Ioan - 97,00
 2.Petrea Vlad-Ştefan - 86,00
 3.Măcineanu Maria-Irina - 82,00
 4.Grabovenco Bogdan-Iulian - 72,00
 5.Morea Gabriel Antonio - 71,00
 6.Vechiu Rareş - 63,00
 7.Stoica Alina-Mihaela - 57,00


Rezultatele concursului „Fii inteligent la matematică”:

Clasa a II-a
 1.Simion Andrei-Laurențiu - 100,00
 2.Ion Daniel-Alexandru - 83,00
 3.Crăciun Ioana Cătălina - 77,00
 4.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana - 74,00
 5.Stoian Laura - 74,00
 6.Rădăcină Victor-Gabriel - 50,00
 7.Cârjilă Ana Teodora - 44,00
Clasa a III-a
 1.Gavriliu Ana-Ruxandra - 95,00
 2.Radu Eduard-Alexandru - 95,00
 3.Rădulescu Neagu Alexandru - 95,00
 4.Tălîmbă Alin-Ștefan - 93,00
 5.Tomescu Andrei-Cristian - 68,00
 6.Prodan Alex-Valentin - 55,00
 7.Băbeanu Ştefania - 45,00
Clasa a IV-a
 1.Măcineanu Maria-Irina - 98,00
 2.Istrate Alexandra - 97,00
 3.Toader Wiliam-Ioan - 93,00
 4.Vechiu Rareş - 93,00
 5.Petrea Vlad-Ştefan - 92,00
 6.Papuc David-Alexandru - 90,50
 7.Ivanov Andrei-Eduard - 85,50
 8.Morea Gabriel Antonio - 75,00
 9.Grabovenco Bogdan-Iulian - 74,00