Performanţele elevilor şcolii „Sfânta Maria” - Brăila

În această pagină puteţi afla rezultatele obţinute de elevii şcolii „Sfânta Maria” - Brăila la concursurile organizate pe parcurul următorilor ani şcolari:

Anul şcolar 2013-2014
Rezultatele concursului „Cangurul matematic”:

Clasa I
 1.Apetroaei Eduard Ștefan - Excelent
 2.Brânză Matei Cristian - Excelent
 3.Chirovan Mihai - Excelent
 4.Dragomir Agnes Eveline - Excelent
 5.Moreanu Iannis Matheos - Excelent
 6.Rozoleanu Maria Mădălina - Excelent
 7.Irimia Andrei Cristian - Foarte bine
 8.Rădulescu Neagu Maria - Foarte bine
 9.Zaharia Ioana - Foarte bine
10.Filoti Octavian - Bine
11.Taifas Antonio Ionuţ - Bine
Clasa a II-a
 1.Adetu Ştefan - Excelent
 2.Bănică Anamaria - Excelent
 3.Cloşcă Raluca Andreea - Excelent
 4.Ion Angelo - Excelent
 5.Parpalac Carina Maria Riana - Excelent
 6.Petrencu Luca Andrei - Excelent
 7.Șerban Ștefan Alexandru - Excelent
 8.Burlacu Alexia Victoria - Foarte bine
 9.Ghidarcea Cosmin-Ștefan - Foarte bine
10.Harbuz Andreea Alexia - Foarte bine
11.Hornea Gabriela - Foarte bine
12.Măcineanu Radu-Ştefan - Foarte bine
13.Dobre Alexandru Mircea - Bine
Clasa a III-a
 1.Crăciun Ioana Cătălina - Excelent
 2.Simion Andrei Laurenţiu - Excelent
 3.Stoian Laura - Excelent
 4.Cârjilă Ana Teodora - Foarte bine
 5.Ion Daniel-Alexandru - Foarte bine
 6.Ştefan Delia Cristina - Foarte bine
 7.Vicol Alexandru - Foarte bine
Clasa pregătitoare
 1.Butuc Iustin Gabriel - Excelent
 2.Diaconu Ioana Elena - Excelent
 3.Dincă David Ioan - Excelent
 4.Gheorghe Teodor Cristian - Excelent
 5.Leu Sara Adriana - Excelent
 6.Mocanu Theodora Cătălina - Excelent
 7.Pascaru Andrei Eric - Excelent
 8.Zafiu Alexandra - Excelent
 9.Buzoianu Cristian Andrei - Foarte bine


Rezultatele concursului judeţean de creaţie literară „Din lumea celor care nu cuvântă” - secţiunea proză:

Clasa a III-a
 1.Crăciun Ioana Cătălina - 76,00
Clasa a IV-a
 1.Gavriliu Ana-Ruxandra - 75,00


Rezultatele concursului „Comunicare. Ortografie”:

Clasa a II-a
 1.Bănică Anamaria - 100,00
 2.Parpalac Carina Maria Riana - 100,00
 3.Rios Jasmine - 100,00
 4.Burlacu Alexia Victoria - 99,00
 5.Măcineanu Radu-Ştefan - 99,00
 6.Adetu Ştefan - 97,50
 7.Șerban Ștefan Alexandru - 97,00
 8.Ghidarcea Cosmin-Ștefan - 96,50
 9.Coșoveanu Sebastian Ionuț - 96,00
10.Cloşcă Raluca Andreea - 95,00
11.Petrencu Luca Andrei - 95,00
12.Harbuz Andreea Alexia - 94,00
13.Hornea Gabriela - 93,00
14.Ion Angelo - 88,50
15.Dobre Alexandru Mircea - 70,00
Clasa a III-a
 1.Stoian Laura - 95,00
 2.Simion Andrei Laurenţiu - 92,25
 3.Cârjilă Ana Teodora - 91,00
 4.Filoti Cristina - 87,75
 5.Crăciun Ioana Cătălina - 85,75
 6.Ion Daniel-Alexandru - 81,50
 7.Moldoveanu Gratzia Louise - 79,00
 8.Vicol Alexandru - 78,75
 9.Ştefan Delia Cristina - 77,25
10.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana - 74,25
Clasa a IV-a
 1.Calu Ştefan - 91,50
 2.Mocanu George-Adrian - 87,00
 3.Rădulescu Neagu Alexandru - 86,50
 4.Gavriliu Ana-Ruxandra - 85,00
 5.Tomescu Andrei-Cristian - 82,00
 6.Radu Eduard-Alexandru - 80,50
 7.Băbeanu Ştefania - 76,50
 8.Prodan Alex-Valentin - 72,50


Rezultatele concursului Evaluarea naţională în educaţie - Matematică - Etapa predictivă:

Clasa a II-a
 1.Ion Angelo - 99,00
 2.Bănică Anamaria - 98,00
 3.Măcineanu Radu-Ştefan - 93,00
 4.Adetu Ştefan - 88,00
 5.Parpalac Carina Maria Riana - 87,00
 6.Petrencu Luca Andrei - 87,00
 7.Cloşcă Raluca Andreea - 86,00
 8.Burlacu Alexia Victoria - 84,00
 9.Hornea Gabriela - 81,00
10.Harbuz Andreea Alexia - 79,00
11.Coșoveanu Sebastian Ionuț - 77,00
12.Rios Jasmine - 77,00
13.Dobre Alexandru Mircea - 57,00
Clasa a III-a
 1.Simion Andrei Laurenţiu - 95,00
 2.Ion Daniel-Alexandru - 88,00
 3.Muraru Mircea - 82,00
 4.Crăciun Ioana Cătălina - 75,00
 5.Vicol Alexandru - 74,00
 6.Cârjilă Ana Teodora - 67,00
 7.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana - 66,00
 8.Ştefan Delia Cristina - 66,00
 9.Stoian Laura - 65,00
10.Filoti Cristina - 60,00
11.Munteanu Robert Ştefan - 35,00
12.Deculescu Cosmina – Maria - 30,00
Clasa a IV-a
 1.Tomescu Andrei-Cristian - 93,00
 2.Rădulescu Neagu Alexandru - 87,00
 3.Gavriliu Ana-Ruxandra - 82,00
 4.Calu Ştefan - 80,00


Rezultatele concursului Evaluarea naţională în educaţie - Limba Română - Etapa predictivă:

Clasa a II-a
 1.Ion Angelo - 100,00
 2.Burlacu Alexia Victoria - 98,00
 3.Parpalac Carina Maria Riana - 96,00
 4.Rios Jasmine - 96,00
 5.Petrencu Luca Andrei - 95,00
 6.Bănică Anamaria - 94,00
 7.Cloşcă Raluca Andreea - 94,00
 8.Harbuz Andreea Alexia - 90,00
 9.Adetu Ştefan - 88,00
10.Coșoveanu Sebastian Ionuț - 87,00
11.Șerban Ștefan Alexandru - 87,00
12.Hornea Gabriela - 84,00
13.Măcineanu Radu-Ştefan - 80,00
14.Dobre Alexandru Mircea - 78,00
Clasa a III-a
 1.Simion Andrei Laurenţiu - 100,00
 2.Crăciun Ioana Cătălina - 99,00
 3.Ştefan Delia Cristina - 98,00
 4.Ion Daniel-Alexandru - 97,00
 5.Stoian Laura - 93,00
 6.Cârjilă Ana Teodora - 92,00
 7.Muraru Mircea - 92,00
 8.Deculescu Cosmina – Maria - 89,00
 9.Filoti Cristina - 89,00
10.Munteanu Robert Ştefan - 85,00
11.Vicol Alexandru - 81,00
12.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana - 74,00
Clasa a IV-a
 1.Gavriliu Ana-Ruxandra - 95,00
 2.Tomescu Andrei-Cristian - 92,00
 3.Rădulescu Neagu Alexandru - 91,00
 4.Ceamă Ionuț Cristian - 83,00
 5.Calu Ştefan - 76,00


Rezultatele concursului ”Cangurul Explorator”:

Clasa I
 1.Apetroaei Eduard Ștefan - Excelent
 2.Chirovan Mihai - Excelent
 3.Brânză Matei Cristian - Foarte bine
 4.Dragomir Agnes Eveline - Foarte bine
 5.Dumitru Teodor Gabriel - Foarte bine
 6.Irimia Andrei Cristian - Foarte bine
 7.Moreanu Iannis Matheos - Foarte bine
 8.Rozoleanu Maria Mădălina - Foarte bine
Clasa a II-a
 1.Adetu Ştefan - Excelent
 2.Bănică Anamaria - Excelent
 3.Burlacu Alexia Victoria - Excelent
 4.Cloşcă Raluca Andreea - Excelent
 5.Coșoveanu Sebastian Ionuț - Excelent
 6.Dobre Alexandru Mircea - Excelent
 7.Harbuz Andreea Alexia - Excelent
 8.Hornea Gabriela - Excelent
 9.Ion Angelo - Excelent
10.Parpalac Carina Maria Riana - Excelent
11.Rios Jasmine - Excelent
12.Șerban Ștefan Alexandru - Excelent
Clasa a III-a
 1.Cârjilă Ana Teodora - Excelent
 2.Crăciun Ioana Cătălina - Excelent
 3.Deculescu Cosmina – Maria - Excelent
 4.Filoti Cristina - Excelent
 5.Ion Daniel-Alexandru - Excelent
 6.Moldoveanu Gratzia Louise - Excelent
 7.Simion Andrei Laurenţiu - Excelent
 8.Stoian Laura - Excelent
 9.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana - Foarte bine
10.Ştefan Delia Cristina - Bine
Clasa a IV-a
 1.Gavriliu Ana-Ruxandra - Excelent
 2.Mocanu George-Adrian - Excelent
 3.Tălîmbă Alin-Ștefan - Excelent
 4.Tomescu Andrei-Cristian - Excelent
 5.Băbeanu Ştefania - Foarte bine
 6.Ceamă Ionuț Cristian - Foarte bine
 7.Riga Giulia - Foarte bine
 8.Calu Ştefan - Bine
Clasa pregătitoare
 1.Butuc Iustin Gabriel - Excelent
 2.Buzoianu Cristian Andrei - Excelent
 3.Diaconu Ioana Elena - Excelent
 4.Dincă David Ioan - Excelent
 5.Leu Sara Adriana - Excelent
 6.Pascaru Andrei Eric - Excelent


Rezultatele concursului Evaluare naţională în educaţie - Limba Română - Etapa a II-a:

Clasa I
 1.Dragomir Agnes Eveline - 100,00
 2.Moreanu Iannis Matheos - 100,00
 3.Rozoleanu Maria Mădălina - 100,00
 4.Zaharia Ioana - 100,00
 5.Chirovan Mihai - 98,00
 6.Apetroaei Eduard Ștefan - 96,00
 7.Irimia Andrei Cristian - 94,00
 8.Rădulescu Neagu Maria - 92,00
 9.Sofrone Ștefan - 84,00
10.Brânză Matei Cristian - 68,00
11.Filoti Octavian - 48,00
Clasa a II-a
 1.Parpalac Carina Maria Riana - 96,00
 2.Cloşcă Raluca Andreea - 95,00
 3.Burlacu Alexia Victoria - 94,00
 4.Șerban Ștefan Alexandru - 94,00
 5.Hornea Gabriela - 92,00
 6.Măcineanu Radu-Ştefan - 92,00
 7.Ion Angelo - 90,00
 8.Bănică Anamaria - 89,00
 9.Harbuz Andreea Alexia - 84,00
Clasa a III-a
 1.Ion Daniel-Alexandru - 94,00
 2.Crăciun Ioana Cătălina - 92,00
 3.Cârjilă Ana Teodora - 88,00
 4.Stoian Laura - 88,00
 5.Ştefan Delia Cristina - 86,00
 6.Deculescu Cosmina – Maria - 85,00
 7.Simion Andrei Laurenţiu - 83,00
 8.Munteanu Robert Ştefan - 76,00
 9.Vicol Alexandru - 61,00
Clasa a IV-a
 1.Rădulescu Neagu Alexandru - 95,00
 2.Tomescu Andrei-Cristian - 95,00
 3.Gavriliu Ana-Ruxandra - 92,00
 4.Băbeanu Ştefania - 67,00
 5.Prodan Alex-Valentin - 65,00
 6.Calu Ştefan - 61,00


Rezultatele concursului Evaluare naţională în educaţie - Limba Engleză - Etapa I:

Clasa a III-a
 1.Simion Andrei Laurenţiu - 100,00
 2.Ştefan Delia Cristina - 98,00
 3.Ion Daniel-Alexandru - 80,00
 4.Cârjilă Ana Teodora - 79,00
 5.Filoti Cristina - 72,00
 6.Stoian Laura - 71,00
Clasa a IV-a
 1.Rădulescu Neagu Alexandru - 80,00
 2.Calu Ştefan - 65,00


Rezultatele concursului „Fii inteligent la matematică”:

Clasa a II-a
 1.Adetu Ştefan - 100,00
 2.Bănică Anamaria - 100,00
 3.Burlacu Alexia Victoria - 100,00
 4.Cloşcă Raluca Andreea - 100,00
 5.Coșoveanu Sebastian Ionuț - 100,00
 6.Harbuz Andreea Alexia - 100,00
 7.Ion Angelo - 100,00
 8.Măcineanu Radu-Ştefan - 100,00
 9.Parpalac Carina Maria Riana - 100,00
10.Rios Jasmine - 100,00
11.Șerban Ștefan Alexandru - 100,00
Clasa a III-a
 1.Cârjilă Ana Teodora - 70,00
 2.Crăciun Ioana Cătălina - 70,00
 3.Ion Daniel-Alexandru - 70,00
 4.Simion Andrei Laurenţiu - 70,00
 5.Ştefan Delia Cristina - 69,00
 6.Vicol Alexandru - 65,00
 7.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana - 60,00
Clasa a IV-a
 1.Gavriliu Ana-Ruxandra - 100,00
 2.Radu Eduard-Alexandru - 100,00
 3.Tomescu Andrei-Cristian - 100,00
 4.Calu Ştefan - 97,00
 5.Mocanu George-Adrian - 88,50