Performanţele elevilor şcolii „Sfânta Maria” - Brăila

În această pagină puteţi afla rezultatele obţinute de elevii şcolii „Sfânta Maria” - Brăila la concursurile organizate pe parcurul următorilor ani şcolari:

Anul şcolar 2009-2010
Rezultatele concursului „Micul matematician”:

Clasa a II-a
 1.Căpităneanu Bogdan Marian - Premiul I
 2.Moroianu Andrei-Călin - Premiul I
 3.Staicu Dan-Andrei - Premiul I
 4.Surdu Cristian - Premiul I
 5.Drăghici David - Premiul II
 6.Pascu Theodora Alexandra - Premiul III
 7.Fotin Andrei-Ştefan - Menţiune
 8.Murea Vlad - Menţiune
 9.Roadevin Ştefan - Menţiune
10.Topor Maria-Sabina - Menţiune
11.Cloşcă Andrei Armand - 69,00
12.Coman Andrei - 66,00
13.Lefter Maria-Isabela - 49,00
Clasa a III-a
 1.Taman Tudor - Premiul III
 2.Florea Mihaela - 80,00
 3.Beiliciu Vlad-Alexandru - 72,00
 4.Jipa George Alexandru - 72,00
 5.Sarău Irina-Maria - 67,00
 6.Surdu Cosmin-Mihai - 67,00
 7.Bacalu Andrei - 62,00
 8.Marin Bianca-Teodora - 61,00
 9.Necula Bogdan - 60,00
10.Becheanu Luca - 58,00
11.Dima Robert-Gabriel - 53,00
12.Tănase Sorin Ştefan - 52,00
13.Curcă Răzvan - 50,00
Clasa a IV-a
 1.Grosu Lia Maria - Premiul I
 2.Lazăr Maria Aristiţa - Premiul I
 3.Popa Ştefan Andrei - Premiul I
 4.Văleanu Alexandra - Premiul I
 5.Dumitriu Andreea - Premiul II
 6.Budan Andrei Tudor - Premiul III
 7.Tălîmbă Vlad Ioan - Premiul III


Rezultatele concursului „Cangurul matematic”:

Clasa I
 1.Başno Ana-Maria - Excelent
 2.Croitoru Ionuţ - Excelent
 3.Dicianu Maria - Excelent
 4.Ivanov Maria - Excelent
 5.Leu Bogdan-Viorel - Excelent
 6.Măcineanu Maria-Irina - Excelent
 7.Morea Gabriel Antonio - Excelent
 8.Papuc David-Alexandru - Excelent
 9.Petrea Vlad-Ştefan - Excelent
10.Sarivan Diana-Irina - Excelent
11.Stoica Alina-Mihaela - Excelent
12.Ştefan Bogdan-Adrian - Excelent
13.Toader Wiliam-Ioan - Excelent
14.Vechiu Rareş - Excelent
15.Vasile Maria Irina - Bine
Clasa a II-a
 1.Cloşcă Andrei Armand - Excelent
 2.Drăghici David - Excelent
 3.Fotin Andrei-Ştefan - Excelent
 4.Moroianu Andrei-Călin - Excelent
 5.Murea Vlad - Excelent
 6.Roadevin Ştefan - Excelent
 7.Alexandrescu Cosmin Gabriel - Foarte bine
 8.Butnaru Andrei Hristo - Foarte bine
 9.Lefter Maria-Isabela - Foarte bine
10.Moldoveanu Antonio-Florian - Foarte bine
11.Muraru Alexandru - Foarte bine
12.Ifrim Flavius-Iulian - Bine
13.Topor Maria-Sabina - Bine
Clasa a III-a
 1.Jipa George Alexandru - 80,00
 2.Curcă Răzvan - 76,25
 3.Tănase Sorin Ştefan - 71,25
 4.Taman Tudor - 65,00
 5.Becheanu Luca - 63,75
 6.Florea Mihaela - 62,50
 7.Necula Bogdan - 61,25
 8.Beiliciu Vlad-Alexandru - 57,50
 9.Marin Bianca-Teodora - 57,50
10.Surdu Cosmin-Mihai - 57,50
11.Dima Robert-Gabriel - 55,00
12.Sarău Irina-Maria - 55,00
13.Crassas Andrei-Alexandru - 53,75
14.Bedreag Rareş-Andrei - 52,50
15.Bacalu Andrei - 48,75
16.Moroianu Gabriel Alexandru - 48,75
17.Ştefănescu Alexandra - 47,50
18.Militaru Ana-Maria-Lăcrămioara - 45,00
19.Stroe Dragoş - 45,00
20.Filoti Ruxandra - 40,00
21.Pavel Robert-Lucian - 36,25
Clasa a IV-a
 1.Popa Ştefan Andrei - 102,50
 2.Budan Andrei Tudor - 77,50
 3.Grosu Lia Maria - 77,50
 4.Văleanu Alexandra - 76,25
 5.Dumitriu Andreea - 62,50
 6.Lazăr Maria Aristiţa - 47,50


Rezultatele concursului „Cangurul în Lumea Poveştilor”:

Clasa I
 1.Başno Ana-Maria - Excelent
 2.Croitoru Ionuţ - Excelent
 3.Dicianu Maria - Excelent
 4.Ivanov Maria - Excelent
 5.Juratu Denis-Daniel - Excelent
 6.Leu Bogdan-Viorel - Excelent
 7.Măcineanu Maria-Irina - Excelent
 8.Morea Gabriel Antonio - Excelent
 9.Papuc David-Alexandru - Excelent
10.Petrea Vlad-Ştefan - Excelent
11.Sarivan Diana-Irina - Excelent
12.Stoica Alina-Mihaela - Excelent
13.Ştefan Bogdan-Adrian - Excelent
14.Toader Wiliam-Ioan - Excelent
15.Vasile Maria Irina - Excelent
16.Vechiu Rareş - Excelent
Clasa a II-a
 1.Alexandrescu Cosmin Gabriel - Excelent
 2.Aninos Alex-Alin - Excelent
 3.Căpităneanu Bogdan Marian - Excelent
 4.Cloşcă Andrei Armand - Excelent
 5.Coman Andrei - Excelent
 6.Drăghici David - Excelent
 7.Fotin Andrei-Ştefan - Excelent
 8.Ifrim Flavius-Iulian - Excelent
 9.Lefter Maria-Isabela - Excelent
10.Moldoveanu Antonio-Florian - Excelent
11.Moroianu Andrei-Călin - Excelent
12.Muraru Alexandru - Excelent
13.Murea Vlad - Excelent
14.Pascu Theodora Alexandra - Excelent
15.Roadevin Ştefan - Excelent
16.Staicu Dan-Andrei - Excelent
17.Stroe Sebastian-Arpad - Excelent
18.Surdu Cristian - Excelent
19.Topor Maria-Sabina - Excelent
20.Vasile Eddyn-Cristian - Excelent
21.Butnaru Andrei Hristo - Foarte bine
22.Stănuţ Alexandra-Petronela - Foarte bine
Clasa a III-a
 1.Bacalu Andrei - Excelent
 2.Becheanu Luca - Excelent
 3.Bedreag Rareş-Andrei - Excelent
 4.Beiliciu Vlad-Alexandru - Excelent
 5.Curcă Răzvan - Excelent
 6.Dima Robert-Gabriel - Excelent
 7.Filoti Ruxandra - Excelent
 8.Florea Mihaela - Excelent
 9.Jipa George Alexandru - Excelent
10.Marin Bianca-Teodora - Excelent
11.Moroianu Gabriel Alexandru - Excelent
12.Necula Bogdan - Excelent
13.Procaci Rareş-Alin - Excelent
14.Sarău Irina-Maria - Excelent
15.Stroe Dragoş - Excelent
16.Ştefănescu Alexandra - Excelent
17.Taman Tudor - Excelent
18.Tănase Sorin Ştefan - Excelent
19.Militaru Ana-Maria-Lăcrămioara - Foarte bine
20.Pavel Robert-Lucian - Foarte bine
Clasa a IV-a
 1.Budan Andrei Tudor - Excelent
 2.Dumitriu Andreea - Excelent
 3.Grosu Lia Maria - Excelent
 4.Lazăr Maria Aristiţa - Excelent
 5.Popa Ştefan Andrei - Excelent
 6.Riga Davide - Excelent
 7.Tălîmbă Vlad Ioan - Excelent
 8.Trufaş Ştefania - Excelent


Rezultatele concursului „Cangurul lingvist” secţiunea engleză - germană:

Clasa a III-a
 1.Beiliciu Vlad-Alexandru - 195,00
 2.Sarău Irina-Maria - 195,00
 3.Bacalu Andrei - 190,00
 4.Curcă Răzvan - 188,75
 5.Taman Tudor - 188,75
 6.Florea Mihaela - 186,25
 7.Jipa George Alexandru - 181,25
 8.Marin Bianca-Teodora - 170,00
 9.Becheanu Luca - 161,25
10.Filoti Ruxandra - 151,25
11.Dima Robert-Gabriel - 140,00
12.Crassas Andrei-Alexandru - 132,50
Clasa a IV-a
 1.Popa Ştefan Andrei - 188,75
 2.Budan Andrei Tudor - 162,50
 3.Dumitriu Andreea - 162,50
 4.Lazăr Maria Aristiţa - 158,75
 5.Grosu Lia Maria - 156,25
 6.Trufaş Ştefania - 123,75


Rezultatele concursului judeţean de creaţie literară „Din lumea celor care nu cuvântă” - secţiunea proză:

Clasa a III-a
 1.Florea Mihaela - Menţiune


Rezultatele concursului judeţean de creaţie literară „Din lumea celor care nu cuvântă” - secţiunea poezie:

Clasa a IV-a
 1.Văleanu Alexandra - Premiul I


Rezultatele concursului judeţean de ortografie „Ion Creangă”:

Clasa a IV-a
 1.Tălîmbă Vlad Ioan - Menţiune


Rezultatele concursului judeţean de pictură „Culorile primăverii":

Clasa a IV-a
 1.Popa Ştefan Andrei - Menţiune


Rezultatele concursului „Comunicare. Ortografie”:

Clasa a III-a
 1.Bacalu Andrei - Premiul I
 2.Sarău Irina-Maria - Premiul I
 3.Taman Tudor - Premiul I
 4.Beiliciu Vlad-Alexandru - Premiul II
 5.Becheanu Luca - Menţiune
 6.Dima Robert-Gabriel - Menţiune
 7.Florea Mihaela - Menţiune
 8.Marin Bianca-Teodora - 74,00
 9.Jipa George Alexandru - 73,00
10.Surdu Cosmin-Mihai - 70,00
11.Tănase Sorin Ştefan - 62,00
12.Ştefănescu Alexandra - 60,00
13.Filoti Ruxandra - 57,00
14.Necula Bogdan - 55,00
Clasa a IV-a
 1.Budan Andrei Tudor - Premiul III
 2.Popa Ştefan Andrei - Premiul III
 3.Tălîmbă Vlad Ioan - Premiul III
 4.Lazăr Maria Aristiţa - Menţiune
 5.Dumitriu Andreea - 61,00


Rezultatele concursului judeţean de matematică „Micul Gauss”:

Clasa a IV-a
 1.Grosu Lia Maria - Premiul II


Rezultatele concursului judeţean „Vreau să fiu o stea”, secţiunea muzică uşoară:

Clasa I
 1.Morea Gabriel Antonio - Premiul I
Clasa a IV-a
 1.Grosu Lia Maria - Premiul II
 2.Lazăr Maria Aristiţa - Premiul II
 3.Văleanu Alexandra - Premiul II


Rezultatele concursului „Micul şahist”, etapa judeţeană:

Clasa I
 1.Başno Ana-Maria - Premiul I
Clasa a II-a
 1.Drăghici David - Premiul I
 2.Roadevin Ştefan - Premiul I
 3.Surdu Cristian - Premiul I