Performanţele elevilor şcolii „Sfânta Maria” - Brăila

În această pagină puteţi afla rezultatele obţinute de elevii şcolii „Sfânta Maria” - Brăila la concursurile organizate pe parcurul următorilor ani şcolari:

Anul şcolar 2010-2011
Rezultatele concursului „Micul matematician”:

Clasa a II-a
 1.Başno Ana-Maria - 100,00
 2.Dicianu Maria - 100,00
 3.Ivanov Andrei-Eduard - 100,00
 4.Ivanov Maria - 100,00
 5.Juratu Denis-Daniel - 100,00
 6.Leu Bogdan-Viorel - 100,00
 7.Măcineanu Maria-Irina - 100,00
 8.Morea Gabriel Antonio - 100,00
 9.Petrea Vlad-Ştefan - 100,00
10.Ştefan Bogdan-Adrian - 100,00
11.Toader Wiliam-Ioan - 100,00
12.Vasile Maria Irina - 100,00
13.Vechiu Rareş - 100,00
14.Papuc David-Alexandru - 98,00
Clasa a III-a
 1.Pascu Theodora Alexandra - 92,00
 2.Fotin Andrei-Ştefan - 91,00
 3.Căpităneanu Bogdan Marian - 90,00
 4.Cloşcă Andrei Armand - 90,00
 5.Roadevin Ştefan - 85,00
 6.Surdu Cristian - 85,00
 7.Drăghici David - 83,00
 8.Moroianu Andrei-Călin - 83,00
 9.Murea Vlad - 79,00
10.Alexandrescu Cosmin Gabriel - 78,00
11.Staicu Dan-Andrei - 78,00
12.Stroe Sebastian-Arpad - 75,00
Clasa a IV-a
 1.Becheanu Luca - 78,00
 2.Beiliciu Vlad-Alexandru - 78,00
 3.Sarău Irina-Maria - 78,00
 4.Tănase Sorin Ştefan - 76,00
 5.Florea Mihaela - 74,00


Rezultatele concursului „Cangurul matematic”:

Clasa I
 1.Băbeanu Ştefania - Excelent
 2.Grigore Ioan Bogdan - Excelent
 3.Tomescu Andrei-Cristian - Excelent
 4.Calu Ştefan - Foarte bine
 5.Prodan Alex-Valentin - Foarte bine
 6.Radu Eduard-Alexandru - Bine
 7.Strati Maria Daniela - Bine
Clasa a II-a
 1.Dicianu Maria - Excelent
 2.Ivanov Andrei-Eduard - Excelent
 3.Măcineanu Maria-Irina - Excelent
 4.Papuc David-Alexandru - Excelent
 5.Stoica Alina-Mihaela - Excelent
 6.Toader Wiliam-Ioan - Excelent
 7.Grabovenco Bogdan-Iulian - Foarte bine
 8.Leu Bogdan-Viorel - Foarte bine
 9.Morea Gabriel Antonio - Foarte bine
10.Ştefan Bogdan-Adrian - Foarte bine
11.Vechiu Rareş - Foarte bine
12.Petrea Vlad-Ştefan - Bine
13.Vasile Maria Irina - Bine
Clasa a III-a
 1.Căpităneanu Bogdan Marian - Excelent
 2.Drăghici David - Excelent
 3.Fotin Andrei-Ştefan - Excelent
 4.Moroianu Andrei-Călin - Excelent
 5.Murea Vlad - Excelent
 6.Roadevin Ştefan - Excelent
 7.Staicu Dan-Andrei - Excelent
 8.Stroe Sebastian-Arpad - Excelent
 9.Surdu Cristian - Excelent
10.Alexandrescu Cosmin Gabriel - Foarte bine
11.Cloşcă Andrei Armand - Foarte bine
12.Ifrim Flavius-Iulian - Foarte bine
13.Lefter Maria-Isabela - Foarte bine
14.Moldoveanu Antonio-Florian - Foarte bine
15.Muraru Alexandru - Foarte bine
16.Pascu Theodora Alexandra - Foarte bine
17.Sasu Dragoş-Eduard - Foarte bine
18.Topor Maria-Sabina - Foarte bine
19.Butnaru Andrei Hristo - Bine
20.Coman Andrei - Bine
Clasa a IV-a
 1.Sarău Irina-Maria - 96,25
 2.Bacalu Andrei - 95,00
 3.Marin Bianca-Teodora - 90,00
 4.Beiliciu Vlad-Alexandru - 86,25
 5.Necula Bogdan - 83,75
 6.Florea Mihaela - 78,75
 7.Moroianu Gabriel Alexandru - 71,25
 8.Tănase Sorin Ştefan - 71,25
 9.Becheanu Luca - 62,50
10.Crassas Andrei-Alexandru - 62,50
11.Ştefănescu Alexandra - 60,00
12.Taman Tudor - 57,50
13.Surdu Cosmin-Mihai - 48,75
14.Curcă Răzvan - 46,25
15.Procaci Rareş-Alin - 43,75
16.Filoti Ruxandra - 22,50


Rezultatele concursului „Cangurul în Lumea Poveştilor”:

Clasa I
 1.Băbeanu Ştefania - Excelent
 2.Gavriliu Ana-Ruxandra - Excelent
 3.Grigore Ioan Bogdan - Excelent
 4.Prodan Alex-Valentin - Excelent
 5.Radu Eduard-Alexandru - Excelent
 6.Rădulescu Neagu Alexandru - Excelent
 7.Strati Maria Daniela - Excelent
 8.Tălîmbă Alin-Ștefan - Excelent
 9.Tomescu Andrei-Cristian - Excelent
10.Calu Ştefan - Foarte bine
11.Ceamă Ionuț Cristian - Bine
Clasa a II-a
 1.Başno Ana-Maria - Excelent
 2.Dicianu Maria - Excelent
 3.Ivanov Andrei-Eduard - Excelent
 4.Juratu Denis-Daniel - Excelent
 5.Leu Bogdan-Viorel - Excelent
 6.Măcineanu Maria-Irina - Excelent
 7.Papuc David-Alexandru - Excelent
 8.Petrea Vlad-Ştefan - Excelent
 9.Stoica Alina-Mihaela - Excelent
10.Ştefan Bogdan-Adrian - Excelent
11.Toader Wiliam-Ioan - Excelent
12.Vasile Maria Irina - Excelent
13.Vechiu Rareş - Excelent
Clasa a III-a
 1.Aninos Alex-Alin - Excelent
 2.Căpităneanu Bogdan Marian - Excelent
 3.Cloşcă Andrei Armand - Excelent
 4.Coman Andrei - Excelent
 5.Drăghici David - Excelent
 6.Fotin Andrei-Ştefan - Excelent
 7.Ifrim Flavius-Iulian - Excelent
 8.Moroianu Andrei-Călin - Excelent
 9.Pascu Theodora Alexandra - Excelent
10.Roadevin Ştefan - Excelent
11.Staicu Dan-Andrei - Excelent
12.Stroe Sebastian-Arpad - Excelent
13.Surdu Cristian - Excelent
14.Topor Maria-Sabina - Excelent
15.Vasile Eddyn-Cristian - Excelent
16.Butnaru Andrei Hristo - Foarte bine
17.Moldoveanu Antonio-Florian - Foarte bine
Clasa a IV-a
 1.Bacalu Andrei - Excelent
 2.Becheanu Luca - Excelent
 3.Beiliciu Vlad-Alexandru - Excelent
 4.Crassas Andrei-Alexandru - Excelent
 5.Curcă Răzvan - Excelent
 6.Dima Robert-Gabriel - Excelent
 7.Filoti Ruxandra - Excelent
 8.Florea Mihaela - Excelent
 9.Marin Bianca-Teodora - Excelent
10.Necula Bogdan - Excelent
11.Procaci Rareş-Alin - Excelent
12.Sarău Irina-Maria - Excelent
13.Surdu Cosmin-Mihai - Excelent
14.Ştefănescu Alexandra - Excelent
15.Tănase Sorin Ştefan - Excelent


Rezultatele concursului „Cangurul lingvist” secţiunea engleză - germană:

Clasa a III-a
 1.Staicu Dan-Andrei - 200,00
 2.Surdu Cristian - 193,75
 3.Cloşcă Andrei Armand - 182,50
 4.Fotin Andrei-Ştefan - 181,25
 5.Roadevin Ştefan - 178,75
 6.Murea Vlad - 177,50
 7.Coman Andrei - 175,75
 8.Drăghici David - 160,75
 9.Moroianu Andrei-Călin - 160,25
10.Pascu Theodora Alexandra - 150,00
11.Butnaru Andrei Hristo - 28,50
Clasa a IV-a
 1.Beiliciu Vlad-Alexandru - 193,75
 2.Florea Mihaela - 180,00
 3.Curcă Răzvan - 172,50
 4.Sarău Irina-Maria - 165,25
 5.Filoti Ruxandra - 155,00
 6.Becheanu Luca - 147,75
 7.Dima Robert-Gabriel - 104,00
 8.Marin Bianca-Teodora - 97,75


Rezultatele concursului judeţean de creaţie literară „Din lumea celor care nu cuvântă” - secţiunea proză:

Clasa a III-a
 1.Staicu Dan-Andrei - Menţiune
Clasa a IV-a
 1.Florea Mihaela - 82,00


Rezultatele concursului judeţean de ortografie „Ion Creangă”:

Clasa a IV-a
 1.Sarău Irina-Maria - Menţiune


Rezultatele concursului „Comunicare. Ortografie”:

Clasa a II-a
 1.Toader Wiliam-Ioan - 99,00
 2.Ivanov Maria - 98,00
 3.Vechiu Rareş - 98,00
 4.Măcineanu Maria-Irina - 97,00
 5.Petrea Vlad-Ştefan - 97,00
 6.Dicianu Maria - 93,00
 7.Ştefan Bogdan-Adrian - 88,00
Clasa a III-a
 1.Pascu Theodora Alexandra - 100,00
 2.Căpităneanu Bogdan Marian - 96,00
 3.Lefter Maria-Isabela - 96,00
 4.Murea Vlad - 95,00
 5.Staicu Dan-Andrei - 95,00
 6.Alexandrescu Cosmin Gabriel - 94,00
 7.Drăghici David - 94,00
 8.Roadevin Ştefan - 94,00
 9.Surdu Cristian - 94,00
10.Fotin Andrei-Ştefan - 92,00
11.Moroianu Andrei-Călin - 91,00
12.Coman Andrei - 88,00
13.Stroe Sebastian-Arpad - 88,00
14.Moldoveanu Antonio-Florian - 83,50
15.Topor Maria-Sabina - 83,00
16.Cloşcă Andrei Armand - 81,00
17.Butnaru Andrei Hristo - 77,00
Clasa a IV-a
 1.Sarău Irina-Maria - 95,00
 2.Filoti Ruxandra - 93,00
 3.Bacalu Andrei - 92,00
 4.Marin Bianca-Teodora - 91,00
 5.Becheanu Luca - 90,00
 6.Crassas Andrei-Alexandru - 89,00
 7.Tănase Sorin Ştefan - 88,00
 8.Florea Mihaela - 87,00
 9.Procaci Rareş-Alin - 86,50
10.Taman Tudor - 86,00
11.Dima Robert-Gabriel - 74,00


Rezultatele concursului Evaluarea naţională în educaţie - Matematică - Etapa predictivă:

Clasa a II-a
 1.Măcineanu Maria-Irina - 85,00
 2.Dicianu Maria - 84,00
 3.Croitoru Ionuţ - 70,00
 4.Toader Wiliam-Ioan - 68,00
 5.Vechiu Rareş - 67,00
 6.Başno Ana-Maria - 63,00
 7.Papuc David-Alexandru - 56,00
 8.Sarivan Diana-Irina - 56,00
Clasa a III-a
 1.Moroianu Andrei-Călin - 81,00
 2.Fotin Andrei-Ştefan - 80,00
 3.Căpităneanu Bogdan Marian - 79,00
 4.Roadevin Ştefan - 79,00
 5.Drăghici David - 78,00
 6.Staicu Dan-Andrei - 71,00
 7.Stroe Sebastian-Arpad - 70,00
 8.Murea Vlad - 67,00
 9.Surdu Cristian - 65,00
10.Cloşcă Andrei Armand - 64,00
11.Muraru Alexandru - 59,00
12.Coman Andrei - 55,00
13.Lefter Maria-Isabela - 55,00
Clasa a IV-a
 1.Tănase Sorin Ştefan - 81,00
 2.Marin Bianca-Teodora - 77,00
 3.Bacalu Andrei - 71,00
 4.Necula Bogdan - 70,00
 5.Beiliciu Vlad-Alexandru - 60,00
 6.Stroe Dragoş - 60,00
 7.Jipa George Alexandru - 56,00
 8.Curcă Răzvan - 50,00


Rezultatele concursului Evaluarea naţională în educaţie - Limba Română - Etapa predictivă:

Clasa a II-a
 1.Toader Wiliam-Ioan - Premiul I
 2.Papuc David-Alexandru - Premiul III
 3.Dicianu Maria - Premiul IV
 4.Măcineanu Maria-Irina - 95,00
 5.Ivanov Maria - 93,00
 6.Başno Ana-Maria - 92,00
 7.Croitoru Ionuţ - 92,00
 8.Sarivan Diana-Irina - 87,00
 9.Vechiu Rareş - 84,00
10.Stoica Alina-Mihaela - 81,00
Clasa a III-a
 1.Drăghici David - 93,00
 2.Coman Andrei - 90,00
 3.Staicu Dan-Andrei - 90,00
 4.Moroianu Andrei-Călin - 88,00
 5.Căpităneanu Bogdan Marian - 87,00
 6.Muraru Alexandru - 87,00
 7.Roadevin Ştefan - 86,00
 8.Surdu Cristian - 86,00
 9.Fotin Andrei-Ştefan - 84,00
10.Cloşcă Andrei Armand - 81,00
Clasa a IV-a
 1.Florea Mihaela - 95,00
 2.Marin Bianca-Teodora - 95,00
 3.Becheanu Luca - 88,00
 4.Beiliciu Vlad-Alexandru - 85,00
 5.Curcă Răzvan - 85,00
 6.Necula Bogdan - 79,00
 7.Jipa George Alexandru - 77,00
 8.Tănase Sorin Ştefan - 72,00
 9.Surdu Cosmin-Mihai - 71,00
10.Filoti Ruxandra - 69,00
11.Moroianu Gabriel Alexandru - 64,00
12.Bacalu Andrei - 61,00


Rezultatele concursului ”Cangurul Explorator”:

Clasa a III-a
 1.Fotin Andrei-Ştefan - Excelent
 2.Roadevin Ştefan - Excelent
 3.Surdu Cristian - Excelent
Clasa a IV-a
 1.Beiliciu Vlad-Alexandru - Excelent
 2.Dima Robert-Gabriel - Excelent
 3.Marin Bianca-Teodora - Excelent
 4.Sarău Irina-Maria - Excelent
 5.Taman Tudor - Excelent
 6.Tănase Sorin Ştefan - Excelent
 7.Filoti Ruxandra - Foarte bine
 8.Florea Mihaela - Foarte bine
 9.Necula Bogdan - Foarte bine


Rezultatele concursului Evaluarea naţională în educaţie - Matematică - Etapa a II - a:

Clasa a II-a
 1.Măcineanu Maria-Irina - 100,00
 2.Dicianu Maria - 93,00
 3.Petrea Vlad-Ştefan - 91,00
 4.Ştefan Bogdan-Adrian - 86,00
 5.Başno Ana-Maria - 83,00
 6.Papuc David-Alexandru - 79,00
 7.Toader Wiliam-Ioan - 79,00
 8.Vechiu Rareş - 72,00
 9.Morea Gabriel Antonio - 41,00
Clasa a III-a
 1.Staicu Dan-Andrei - 96,00
 2.Pascu Theodora Alexandra - 91,00
 3.Fotin Andrei-Ştefan - 89,00
 4.Drăghici David - 85,00
 5.Stroe Sebastian-Arpad - 83,00
 6.Căpităneanu Bogdan Marian - 82,00
 7.Cloşcă Andrei Armand - 82,00
 8.Moroianu Andrei-Călin - 81,00
 9.Surdu Cristian - 76,00
10.Ifrim Flavius-Iulian - 67,00
11.Coman Andrei - 54,00
Clasa a IV-a
 1.Bacalu Andrei - 90,00
 2.Beiliciu Vlad-Alexandru - 88,00
 3.Tănase Sorin Ştefan - 87,00
 4.Crassas Andrei-Alexandru - 86,00
 5.Jipa George Alexandru - 82,00
 6.Curcă Răzvan - 81,00
 7.Marin Bianca-Teodora - 78,00
 8.Becheanu Luca - 76,00
 9.Sarău Irina-Maria - 76,00
10.Moroianu Gabriel Alexandru - 75,00
11.Filoti Ruxandra - 73,00
12.Necula Bogdan - 71,00
13.Procaci Rareş-Alin - 67,00
14.Militaru Ana-Maria-Lăcrămioara - 52,00


Rezultatele concursului Evaluare naţională în educaţie - Limba Română - Etapa a II-a:

Clasa a II-a
 1.Dicianu Maria - 100,00
 2.Măcineanu Maria-Irina - 99,00
 3.Ivanov Maria - 94,00
 4.Başno Ana-Maria - 91,00
 5.Toader Wiliam-Ioan - 91,00
 6.Petrea Vlad-Ştefan - 85,00
 7.Ştefan Bogdan-Adrian - 85,00
 8.Vechiu Rareş - 82,00
Clasa a III-a
 1.Căpităneanu Bogdan Marian - 99,00
 2.Surdu Cristian - 98,00
 3.Drăghici David - 97,00
 4.Moroianu Andrei-Călin - 97,00
 5.Coman Andrei - 94,00
 6.Pascu Theodora Alexandra - 94,00
 7.Murea Vlad - 93,00
 8.Staicu Dan-Andrei - 93,00
 9.Cloşcă Andrei Armand - 89,00
10.Fotin Andrei-Ştefan - 87,00
11.Lefter Maria-Isabela - 87,00
12.Muraru Alexandru - 85,00
13.Moldoveanu Antonio-Florian - 80,00
14.Ifrim Flavius-Iulian - 66,00
Clasa a IV-a
 1.Becheanu Luca - 98,00
 2.Florea Mihaela - 98,00
 3.Sarău Irina-Maria - 94,00
 4.Jipa George Alexandru - 90,00
 5.Beiliciu Vlad-Alexandru - 88,00
 6.Tănase Sorin Ştefan - 87,00
 7.Necula Bogdan - 84,00
 8.Curcă Răzvan - 83,00
 9.Marin Bianca-Teodora - 81,00
10.Bacalu Andrei - 77,00
11.Militaru Ana-Maria-Lăcrămioara - 73,00
12.Taman Tudor - 72,00
13.Crassas Andrei-Alexandru - 71,00
14.Surdu Cosmin-Mihai - 65,00
15.Filoti Ruxandra - 64,00


Rezultatele concursului Evaluare naţională în educaţie - Limba Engleză - Etapa a II-a:

Clasa a III-a
 1.Căpităneanu Bogdan Marian - 100,00
 2.Drăghici David - 100,00
 3.Moroianu Andrei-Călin - 100,00
 4.Cloşcă Andrei Armand - 97,00
 5.Surdu Cristian - 85,00
 6.Coman Andrei - 81,50
 7.Fotin Andrei-Ştefan - 79,00
 8.Roadevin Ştefan - 76,50
Clasa a IV-a
 1.Curcă Răzvan - Premiul I
 2.Florea Mihaela - Premiul II
 3.Jipa George Alexandru - 94,50
 4.Marin Bianca-Teodora - 88,50
 5.Bacalu Andrei - 87,50
 6.Sarău Irina-Maria - 87,50
 7.Necula Bogdan - 86,00
 8.Beiliciu Vlad-Alexandru - 83,50
 9.Surdu Cosmin-Mihai - 80,50


Rezultatele concursului Evaluare naţională în educaţie - Limba Română - Etapa a III-a:

Clasa a II-a
 1.Măcineanu Maria-Irina - 98,00
 2.Başno Ana-Maria - 97,00
 3.Ivanov Maria - 95,00
 4.Dicianu Maria - 89,00
 5.Toader Wiliam-Ioan - 79,00
 6.Stoica Alina-Mihaela - 70,00
Clasa a III-a
 1.Staicu Dan-Andrei - 95,00
 2.Roadevin Ştefan - 91,00
 3.Moroianu Andrei-Călin - 90,00
 4.Surdu Cristian - 90,00
 5.Drăghici David - 89,00
 6.Fotin Andrei-Ştefan - 89,00
 7.Cloşcă Andrei Armand - 83,00
 8.Coman Andrei - 82,00
 9.Murea Vlad - 77,00
10.Moldoveanu Antonio-Florian - 75,00
11.Muraru Alexandru - 63,00
Clasa a IV-a
 1.Florea Mihaela - 97,00
 2.Marin Bianca-Teodora - 96,00
 3.Becheanu Luca - 95,00
 4.Sarău Irina-Maria - 95,00
 5.Curcă Răzvan - 90,00
 6.Necula Bogdan - 89,00
 7.Jipa George Alexandru - 84,00
 8.Militaru Ana-Maria-Lăcrămioara - 83,00
 9.Bacalu Andrei - 78,00


Rezultatele concursului internaţional "Leagănul Poveştilor" - creaţie literară şi creaţie plastică:

Clasa a IV-a
 1.Florea Mihaela - Premiul I
 2.Beiliciu Vlad-Alexandru - Premiul II
 3.Marin Bianca-Teodora - Premiul II
 4.Sarău Irina-Maria - Premiul II


Rezultatele concursului Evaluarea naţională în educaţie - Matematică - Etapa a III - a:

Clasa a II-a
 1.Stoica Alina-Mihaela - 94,00
 2.Măcineanu Maria-Irina - 93,00
 3.Başno Ana-Maria - 89,00
 4.Toader Wiliam-Ioan - 89,00
 5.Dicianu Maria - 86,00
 6.Ivanov Maria - 84,00
 7.Vechiu Rareş - 82,00
 8.Papuc David-Alexandru - 77,00
Clasa a III-a
 1.Drăghici David - 98,00
 2.Moroianu Andrei-Călin - 98,00
 3.Căpităneanu Bogdan Marian - 96,00
 4.Fotin Andrei-Ştefan - 93,00
 5.Stroe Sebastian-Arpad - 93,00
 6.Surdu Cristian - 90,00
 7.Staicu Dan-Andrei - 89,00
 8.Cloşcă Andrei Armand - 86,00
 9.Roadevin Ştefan - 85,00
10.Muraru Alexandru - 60,00
Clasa a IV-a
 1.Florea Mihaela - 93,00
 2.Bacalu Andrei - 89,00
 3.Jipa George Alexandru - 89,00
 4.Sarău Irina-Maria - 88,00
 5.Necula Bogdan - 84,00
 6.Marin Bianca-Teodora - 83,00
 7.Becheanu Luca - 81,00
 8.Tănase Sorin Ştefan - 79,00