Performanţele elevilor şcolii „Sfânta Maria” - Brăila

În această pagină puteţi afla rezultatele obţinute de elevii şcolii „Sfânta Maria” - Brăila la concursurile organizate pe parcurul următorilor ani şcolari:

Anul şcolar 2011-2012
Rezultatele concursului „Cangurul matematic”:

Clasa I
 1.Crăciun Ioana-Cătălina - Excelent
 2.Dănăilă Eduard-Daniel - Excelent
 3.Deculescu Cosmina – Maria - Excelent
 4.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana - Excelent
 5.Filoti Cristina - Excelent
 6.Munteanu Robert Ştefan - Excelent
 7.Simion Andrei-Laurențiu - Excelent
 8.Stan Constantin-Tiberiu - Excelent
 9.Stoian Laura - Excelent
10.Ştefan Delia Cristina - Excelent
11.Cârjilă Ana-Teodora - Foarte bine
12.David Eduard-Florin - Foarte bine
13.Ion Daniel-Alexandru - Foarte bine
14.Țăranu George - Bine
Clasa a II-a
 1.Gavriliu Ana-Ruxandra - Excelent
 2.Mocanu George-Adrian - Excelent
 3.Radu Eduard-Alexandru - Excelent
 4.Rădulescu Neagu Alexandru - Excelent
 5.Tălîmbă Alin-Ștefan - Excelent
 6.Barbu Florin Gabriel - Foarte bine
 7.Băbeanu Ştefania - Foarte bine
 8.Ceamă Ionuț Cristian - Foarte bine
 9.Prodan Alex-Valentin - Foarte bine
10.Calu Ştefan - Bine
11.Grigore Ioan Bogdan - Bine
Clasa a III-a
 1.Dicianu Maria - Excelent
 2.Ivanov Maria - Excelent
 3.Măcineanu Maria-Irina - Excelent
 4.Morea Gabriel Antonio - Excelent
 5.Papuc David-Alexandru - Excelent
 6.Petrea Vlad-Ştefan - Excelent
 7.Toader Wiliam-Ioan - Excelent
 8.Vechiu Rareş - Excelent


Rezultatele concursului „Cangurul în Lumea Poveştilor”:

Clasa I
 1.Cârjilă Ana-Teodora - Excelent
 2.Crăciun Ioana-Cătălina - Excelent
 3.Dănăilă Eduard-Daniel - Excelent
 4.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana - Excelent
 5.Dimofte Ştefan Daniel - Excelent
 6.Filoti Cristina - Excelent
 7.Muraru Mircea - Excelent
 8.Simion Andrei-Laurențiu - Excelent
 9.Stan Constantin-Tiberiu - Excelent
10.Stoian Laura - Excelent
11.Cireaşă Rareş-Andrei - Foarte bine
12.Deculescu Cosmina – Maria - Foarte bine
13.Munteanu Robert Ştefan - Foarte bine
Clasa a II-a
 1.Gavriliu Ana-Ruxandra - Excelent
 2.Mocanu George-Adrian - Excelent
 3.Rădulescu Neagu Alexandru - Excelent
 4.Tomescu Andrei-Cristian - Excelent
 5.Băbeanu Ştefania - Foarte bine
 6.Calu Ştefan - Foarte bine
 7.Ceamă Ionuț Cristian - Foarte bine
 8.Prodan Alex-Valentin - Foarte bine
 9.Radu Eduard-Alexandru - Foarte bine
10.Strati Maria Daniela - Foarte bine
11.Tălîmbă Alin-Ștefan - Foarte bine
Clasa a III-a
 1.Dicianu Maria - Excelent
 2.Istrate Alexandra - Excelent
 3.Leu Bogdan-Viorel - Excelent
 4.Măcineanu Maria-Irina - Excelent
 5.Morea Gabriel Antonio - Excelent
 6.Papuc David-Alexandru - Excelent
 7.Petrea Vlad-Ştefan - Excelent
 8.Sarivan Diana-Irina - Excelent
 9.Stoica Alina-Mihaela - Excelent
10.Toader Wiliam-Ioan - Excelent
11.Vasile Maria Irina - Excelent
12.Vechiu Rareş - Excelent
Clasa a IV-a
 1.Aninos Alex-Alin - Excelent
 2.Butnaru Andrei Hristo - Excelent
 3.Cloşcă Andrei Armand - Excelent
 4.Drăghici David - Excelent
 5.Fotin Andrei-Ştefan - Excelent
 6.Lefter Maria-Isabela - Excelent
 7.Moldoveanu Antonio-Florian - Excelent
 8.Moroianu Andrei-Călin - Excelent
 9.Muraru Alexandru - Excelent
10.Murea Vlad - Excelent
11.Staicu Dan-Andrei - Excelent
12.Stroe Sebastian-Arpad - Excelent
13.Surdu Cristian - Excelent
14.Topor Maria-Sabina - Excelent
15.Sasu Dragoş-Eduard - Foarte bine


Rezultatele concursului „Cangurul lingvist” secţiunea engleză - germană:

Clasa a III-a
 1.Dicianu Maria - 188,75
 2.Măcineanu Maria-Irina - 153,75
 3.Ivanov Maria - 151,25
 4.Toader Wiliam-Ioan - 150,00
 5.Ivanov Andrei-Eduard - 108,75
Clasa a IV-a
 1.Staicu Dan-Andrei - 200,00
 2.Roadevin Ştefan - 195,00
 3.Moroianu Andrei-Călin - 188,75
 4.Fotin Andrei-Ştefan - 188,00
 5.Surdu Cristian - 188,00
 6.Coman Andrei - 181,00
 7.Pascu Theodora Alexandra - 180,00
 8.Drăghici David - 178,75
 9.Ifrim Flavius-Iulian - 178,50
10.Murea Vlad - 168,75
11.Lefter Maria-Isabela - 161,25
12.Stroe Sebastian-Arpad - 161,25
13.Topor Maria-Sabina - 160,00
14.Căpităneanu Bogdan Marian - 156,25
15.Cloşcă Andrei Armand - 146,25
16.Alexandrescu Cosmin Gabriel - 108,75
17.Butnaru Andrei Hristo - 106,25
18.Moldoveanu Antonio-Florian - 42,00


Rezultatele concursului judeţean de creaţie literară „Din lumea celor care nu cuvântă” - secţiunea proză:

Clasa a III-a
 1.Dicianu Maria - 86,00
 2.Măcineanu Maria-Irina - 76,00
Clasa a IV-a
 1.Topor Maria-Sabina - 94,00
 2.Pascu Theodora Alexandra - 75,00


Rezultatele concursului „Comunicare. Ortografie”:

Clasa a II-a
 1.Tomescu Andrei-Cristian - 9,80
 2.Gavriliu Ana-Ruxandra - 9,30
 3.Mocanu George-Adrian - 8,50
 4.Prodan Alex-Valentin - 8,10
 5.Rădulescu Neagu Alexandru - 7,80
 6.Barbu Florin Gabriel - 7,40
 7.Riga Giulia - 7,20
 8.Tălîmbă Alin-Ștefan - 7,20
Clasa a III-a
 1.Măcineanu Maria-Irina - 9,00
 2.Dicianu Maria - 8,75
 3.Toader Wiliam-Ioan - 8,60
 4.Vechiu Rareş - 8,05
 5.Morea Gabriel Antonio - 7,50
 6.Grabovenco Bogdan-Iulian - 7,35
 7.Papuc David-Alexandru - 7,25
 8.Leu Bogdan-Viorel - 6,85
 9.Sarivan Diana-Irina - 6,82
10.Petrea Vlad-Ştefan - 6,50
11.Stoica Alina-Mihaela - 6,43
12.Istrate Alexandra - 5,09
Clasa a IV-a
 1.Drăghici David - 9,45
 2.Fotin Andrei-Ştefan - 9,35
 3.Surdu Cristian - 9,20
 4.Căpităneanu Bogdan Marian - 9,05
 5.Staicu Dan-Andrei - 8,90
 6.Cloşcă Andrei Armand - 8,85
 7.Roadevin Ştefan - 8,80
 8.Moroianu Andrei-Călin - 8,70
 9.Pascu Theodora Alexandra - 8,60
10.Coman Andrei - 8,55
11.Topor Maria-Sabina - 8,55
12.Lefter Maria-Isabela - 8,30
13.Murea Vlad - 7,45
14.Alexandrescu Cosmin Gabriel - 6,50
15.Moldoveanu Antonio-Florian - 5,85


Rezultatele concursului judeţean de matematică „Micul Gauss”:

Clasa a IV-a
 1.Fotin Andrei-Ştefan - Premiul II
 2.Staicu Dan-Andrei - Premiul II


Rezultatele concursului „Micul şahist”, etapa judeţeană:

Clasa I
 1.Simion Andrei-Laurențiu - Premiul III
Clasa a III-a
 1.Başno Ana-Maria - Premiul I
 2.Vechiu Rareş - Premiul II
Clasa a IV-a
 1.Roadevin Ştefan - Premiul I


Rezultatele concursului Evaluarea naţională în educaţie - Matematică - Etapa predictivă:

Clasa a II-a
 1.Rădulescu Neagu Alexandru - 87,00
 2.Tomescu Andrei-Cristian - 85,00
 3.Gavriliu Ana-Ruxandra - 83,00
 4.Radu Eduard-Alexandru - 83,00
 5.Tălîmbă Alin-Ștefan - 83,00
 6.Mocanu George-Adrian - 80,00
 7.Prodan Alex-Valentin - 73,00
 8.Băbeanu Ştefania - 66,00
Clasa a III-a
 1.Măcineanu Maria-Irina - 90,00
 2.Dicianu Maria - 83,00
 3.Ivanov Maria - 80,00
 4.Başno Ana-Maria - 71,00
 5.Papuc David-Alexandru - 70,00
 6.Petrea Vlad-Ştefan - 65,00
 7.Toader Wiliam-Ioan - 65,00
 8.Vechiu Rareş - 50,00
Clasa a IV-a
 1.Drăghici David - 89,00
 2.Fotin Andrei-Ştefan - 79,00
 3.Căpităneanu Bogdan Marian - 74,00
 4.Surdu Cristian - 74,00
 5.Roadevin Ştefan - 72,00
 6.Moroianu Andrei-Călin - 71,00
 7.Cloşcă Andrei Armand - 60,00
 8.Muraru Alexandru - 45,00
 9.Topor Maria-Sabina - 45,00


Rezultatele concursului Evaluarea naţională în educaţie - Limba Română - Etapa predictivă:

Clasa a II-a
 1.Gavriliu Ana-Ruxandra - 100,00
 2.Tomescu Andrei-Cristian - 100,00
 3.Radu Eduard-Alexandru - 95,00
 4.Băbeanu Ştefania - 90,00
 5.Rădulescu Neagu Alexandru - 90,00
 6.Prodan Alex-Valentin - 88,00
 7.Mocanu George-Adrian - 41,00
Clasa a III-a
 1.Dicianu Maria - 100,00
 2.Măcineanu Maria-Irina - 100,00
 3.Toader Wiliam-Ioan - 100,00
 4.Başno Ana-Maria - 97,00
 5.Ivanov Maria - 96,00
 6.Vechiu Rareş - 91,00
 7.Papuc David-Alexandru - 88,00
Clasa a IV-a
 1.Fotin Andrei-Ştefan - 95,00
 2.Căpităneanu Bogdan Marian - 94,00
 3.Roadevin Ştefan - 94,00
 4.Staicu Dan-Andrei - 94,00
 5.Cloşcă Andrei Armand - 92,00
 6.Drăghici David - 90,00
 7.Topor Maria-Sabina - 90,00
 8.Coman Andrei - 89,00
 9.Surdu Cristian - 88,00
10.Moroianu Andrei-Călin - 87,00
11.Alexandrescu Cosmin Gabriel - 81,00
12.Muraru Alexandru - 73,00


Rezultatele concursului ”Cangurul Explorator”:

Clasa I
 1.Cârjilă Ana-Teodora - Excelent
 2.Crăciun Ioana-Cătălina - Excelent
 3.David Eduard-Florin - Excelent
 4.Dănăilă Eduard-Daniel - Excelent
 5.Deculescu Cosmina – Maria - Excelent
 6.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana - Excelent
 7.Dimofte Ştefan Daniel - Excelent
 8.Ion Daniel-Alexandru - Excelent
 9.Muraru Mircea - Excelent
10.Simion Andrei-Laurențiu - Excelent
11.Stan Constantin-Tiberiu - Excelent
12.Stoian Laura - Excelent
13.Ştefan Delia Cristina - Excelent
Clasa a II-a
 1.Gavriliu Ana-Ruxandra - Excelent
 2.Rădulescu Neagu Alexandru - Excelent
 3.Barbu Florin Gabriel - Foarte bine
 4.Mocanu George-Adrian - Foarte bine
 5.Prodan Alex-Valentin - Foarte bine
 6.Tomescu Andrei-Cristian - Foarte bine
 7.Băbeanu Ştefania - Bine
 8.Calu Ştefan - Bine
 9.Ceamă Ionuț Cristian - Bine
10.Grigore Ioan Bogdan - Bine
Clasa a III-a
 1.Dicianu Maria - Excelent
 2.Grabovenco Bogdan-Iulian - Excelent
 3.Leu Bogdan-Viorel - Excelent
 4.Măcineanu Maria-Irina - Excelent
 5.Petrea Vlad-Ştefan - Excelent
 6.Sarivan Diana-Irina - Excelent
 7.Stoica Alina-Mihaela - Excelent
 8.Toader Wiliam-Ioan - Excelent
 9.Vasile Maria Irina - Excelent
10.Vechiu Rareş - Excelent
11.Ivanov Andrei-Eduard - Foarte bine
12.Istrate Alexandra - Bine
Clasa a IV-a
 1.Cloşcă Andrei Armand - Excelent
 2.Drăghici David - Excelent
 3.Staicu Dan-Andrei - Excelent
 4.Căpităneanu Bogdan Marian - Foarte bine
 5.Fotin Andrei-Ştefan - Foarte bine
 6.Moldoveanu Antonio-Florian - Foarte bine
 7.Moroianu Andrei-Călin - Foarte bine
 8.Roadevin Ştefan - Foarte bine
 9.Surdu Cristian - Foarte bine
10.Butnaru Andrei Hristo - Bine


Rezultatele concursului Evaluarea naţională în educaţie - Matematică - Etapa a II - a:

Clasa a II-a
 1.Rădulescu Neagu Alexandru - 90,00
 2.Tomescu Andrei-Cristian - 88,00
 3.Gavriliu Ana-Ruxandra - 87,00
 4.Mocanu George-Adrian - 87,00
 5.Radu Eduard-Alexandru - 70,00
 6.Tălîmbă Alin-Ștefan - 65,00
Clasa a III-a
 1.Petrea Vlad-Ştefan - 90,00
 2.Toader Wiliam-Ioan - 85,00
 3.Vechiu Rareş - 85,00
 4.Başno Ana-Maria - 75,00
 5.Dicianu Maria - 75,00
 6.Măcineanu Maria-Irina - 75,00
 7.Ivanov Maria - 65,00
Clasa a IV-a
 1.Fotin Andrei-Ştefan - 85,00
 2.Roadevin Ştefan - 78,00
 3.Căpităneanu Bogdan Marian - 75,00
 4.Drăghici David - 73,00
 5.Staicu Dan-Andrei - 73,00
 6.Stroe Sebastian-Arpad - 66,00
 7.Cloşcă Andrei Armand - 65,00


Rezultatele concursului Evaluare naţională în educaţie - Limba Română - Etapa a II-a:

Clasa a II-a
 1.Mocanu George-Adrian - 98,00
 2.Gavriliu Ana-Ruxandra - 94,00
 3.Rădulescu Neagu Alexandru - 91,00
 4.Tomescu Andrei-Cristian - 91,00
 5.Radu Eduard-Alexandru - 87,00
 6.Riga Giulia - 82,00
 7.Prodan Alex-Valentin - 67,00
Clasa a III-a
 1.Măcineanu Maria-Irina - 99,00
 2.Ivanov Maria - 95,00
 3.Dicianu Maria - 94,50
 4.Başno Ana-Maria - 93,00
 5.Petrea Vlad-Ştefan - 93,00
 6.Toader Wiliam-Ioan - 91,00
 7.Vechiu Rareş - 87,00
Clasa a IV-a
 1.Fotin Andrei-Ştefan - 94,00
 2.Căpităneanu Bogdan Marian - 92,50
 3.Staicu Dan-Andrei - 91,00
 4.Coman Andrei - 90,00
 5.Roadevin Ştefan - 90,00
 6.Drăghici David - 89,50
 7.Cloşcă Andrei Armand - 89,00
 8.Moroianu Andrei-Călin - 88,50
 9.Topor Maria-Sabina - 79,00
10.Moldoveanu Antonio-Florian - 75,00
11.Butnaru Andrei Hristo - 65,50


Rezultatele concursului Evaluare naţională în educaţie - Limba Română - Etapa a III-a:

Clasa I
 1.Cârjilă Ana-Teodora - 100,00
 2.Simion Andrei-Laurențiu - 100,00
 3.Ştefan Delia Cristina - 100,00
 4.Ion Daniel-Alexandru - 98,00
 5.Dănăilă Eduard-Daniel - 94,00
 6.Filoti Cristina - 94,00
 7.Muraru Mircea - 92,00
 8.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana - 91,00
 9.Stoian Laura - 90,00
Clasa a II-a
 1.Gavriliu Ana-Ruxandra - 92,00
 2.Radu Eduard-Alexandru - 92,00
 3.Mocanu George-Adrian - 89,00
 4.Rădulescu Neagu Alexandru - 87,00
 5.Tomescu Andrei-Cristian - 86,00
 6.Băbeanu Ştefania - 79,00
 7.Prodan Alex-Valentin - 67,00
Clasa a III-a
 1.Dicianu Maria - 92,00
 2.Başno Ana-Maria - 88,00
 3.Măcineanu Maria-Irina - 88,00
 4.Toader Wiliam-Ioan - 88,00
 5.Vechiu Rareş - 73,00
Clasa a IV-a
 1.Surdu Cristian - 88,00
 2.Căpităneanu Bogdan Marian - 84,00
 3.Cloşcă Andrei Armand - 75,00
 4.Fotin Andrei-Ştefan - 70,00
 5.Drăghici David - 67,00
 6.Moldoveanu Antonio-Florian - 67,00
 7.Muraru Alexandru - 64,00


Rezultatele concursului Evaluarea naţională în educaţie - Matematică - Etapa a III - a:

Clasa I
 1.Simion Andrei-Laurențiu - 80,00
 2.Stoian Laura - 78,00
 3.Cârjilă Ana-Teodora - 73,00
 4.Dănăilă Eduard-Daniel - 70,00
 5.Filoti Cristina - 70,00
 6.Ion Daniel-Alexandru - 70,00
 7.Crăciun Ioana-Cătălina - 68,00
 8.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana - 68,00
 9.David Eduard-Florin - 58,00
10.Deculescu Cosmina – Maria - 45,00
11.Muraru Mircea - 35,00
Clasa a II-a
 1.Radu Eduard-Alexandru - 93,00
 2.Gavriliu Ana-Ruxandra - 91,00
 3.Rădulescu Neagu Alexandru - 84,00
 4.Tomescu Andrei-Cristian - 83,00
 5.Prodan Alex-Valentin - 82,00
 6.Mocanu George-Adrian - 68,00
Clasa a III-a
 1.Petrea Vlad-Ştefan - 100,00
 2.Dicianu Maria - 98,00
 3.Măcineanu Maria-Irina - 98,00
 4.Toader Wiliam-Ioan - 90,00
 5.Başno Ana-Maria - 83,00
 6.Vechiu Rareş - 82,00
Clasa a IV-a
 1.Fotin Andrei-Ştefan - 96,00
 2.Cloşcă Andrei Armand - 92,00
 3.Surdu Cristian - 92,00
 4.Căpităneanu Bogdan Marian - 90,00
 5.Drăghici David - 90,00
 6.Muraru Alexandru - 81,00
 7.Coman Andrei - 61,00


Rezultatele concursului Evaluare naţională în educaţie - Limba Engleză - Etapa I:

Clasa a III-a
 1.Măcineanu Maria-Irina - 100,00
 2.Toader Wiliam-Ioan - 100,00
 3.Dicianu Maria - 94,00
 4.Ivanov Maria - 91,00
Clasa a IV-a
 1.Căpităneanu Bogdan Marian - 100,00
 2.Drăghici David - 100,00
 3.Moroianu Andrei-Călin - 100,00
 4.Surdu Cristian - 96,00
 5.Fotin Andrei-Ştefan - 95,00
 6.Roadevin Ştefan - 95,00
 7.Cloşcă Andrei Armand - 94,00


Rezultatele concursului Evaluare naţională în educaţie - Limba Engleză - Etapa a II - a:

Clasa a III-a
 1.Dicianu Maria - 100,00
 2.Ivanov Maria - 100,00
 3.Măcineanu Maria-Irina - 100,00
 4.Toader Wiliam-Ioan - 100,00
 5.Petrea Vlad-Ştefan - 99,00
 6.Istrate Alexandra - 76,00
 7.Stoica Alina-Mihaela - 73,50
Clasa a IV-a
 1.Căpităneanu Bogdan Marian - 100,00
 2.Drăghici David - 100,00
 3.Moroianu Andrei-Călin - 100,00
 4.Surdu Cristian - 100,00
 5.Fotin Andrei-Ştefan - 98,00
 6.Cloşcă Andrei Armand - 94,50
 7.Staicu Dan-Andrei - 94,50
 8.Coman Andrei - 89,00
 9.Butnaru Andrei Hristo - 67,00


Rezultatele concursului „Fii inteligent la matematică”:

Clasa a II-a
 1.Gavriliu Ana-Ruxandra - 100,00
 2.Tomescu Andrei-Cristian - 99,00
 3.Mocanu George-Adrian - 97,00
 4.Tălîmbă Alin-Ștefan - 90,00
 5.Radu Eduard-Alexandru - 73,00
 6.Rădulescu Neagu Alexandru - 71,50
 7.Barbu Florin Gabriel - 67,50
Clasa a III-a
 1.Măcineanu Maria-Irina - 90,00
 2.Papuc David-Alexandru - 90,00
 3.Toader Wiliam-Ioan - 86,00
 4.Vasile Maria Irina - 84,00
 5.Dicianu Maria - 75,00
 6.Petrea Vlad-Ştefan - 75,00
 7.Ivanov Andrei-Eduard - 71,00
 8.Stoica Alina-Mihaela - 61,00
 9.Sarivan Diana-Irina - 59,00
10.Morea Gabriel Antonio - 48,00
11.Vechiu Rareş - 41,00
12.Leu Bogdan-Viorel - 36,00
13.Istrate Alexandra - 35,00
Clasa a IV-a
 1.Căpităneanu Bogdan Marian - 100,00
 2.Cloşcă Andrei Armand - 100,00
 3.Drăghici David - 100,00
 4.Fotin Andrei-Ştefan - 100,00
 5.Moroianu Andrei-Călin - 100,00
 6.Pascu Theodora Alexandra - 100,00
 7.Roadevin Ştefan - 100,00
 8.Staicu Dan-Andrei - 100,00
 9.Surdu Cristian - 100,00
10.Coman Andrei - 94,00
11.Aninos Alex-Alin - 90,00
12.Lefter Maria-Isabela - 90,00
13.Moldoveanu Antonio-Florian - 90,00
14.Topor Maria-Sabina - 90,00
15.Ifrim Flavius-Iulian - 86,00
16.Murea Vlad - 86,00