Loading...
Performante2018-08-02T14:47:38+00:00

Performanţele elevilor şcolii „Sfânta Maria” – Brăila

În această pagină puteţi afla rezultatele obţinute de elevii şcolii „Sfânta Maria” – Brăila la concursurile organizate pe parcurul următorilor ani şcolari:

Rezultatele concursului „Cangurul matematic”:

Clasa I

 1.Apetroaei Eduard Ștefan – Excelent
 2.Brânză Matei Cristian – Excelent
 3.Chirovan Mihai – Excelent
 4.Dragomir Agnes Eveline – Excelent
 5.Moreanu Iannis Matheos – Excelent
 6.Rozoleanu Maria Mădălina – Excelent
 7.Irimia Andrei Cristian – Foarte bine
 8.Rădulescu Neagu Maria – Foarte bine
 9.Zaharia Ioana – Foarte bine
10.Filoti Octavian – Bine
11.Taifas Antonio Ionuţ – Bine

Clasa a II-a

 1.Adetu Ştefan – Excelent
 2.Bănică Anamaria – Excelent
 3.Cloşcă Raluca Andreea – Excelent
 4.Ion Angelo – Excelent
 5.Parpalac Carina Maria Riana – Excelent
 6.Petrencu Luca Andrei – Excelent
 7.Șerban Ștefan Alexandru – Excelent
 8.Burlacu Alexia Victoria – Foarte bine
 9.Ghidarcea Cosmin-Ștefan – Foarte bine
10.Harbuz Andreea Alexia – Foarte bine
11.Hornea Gabriela – Foarte bine
12.Măcineanu Radu-Ştefan – Foarte bine
13.Dobre Alexandru Mircea – Bine

Clasa a III-a

 1.Crăciun Ioana Cătălina – Excelent
 2.Simion Andrei Laurenţiu – Excelent
 3.Stoian Laura – Excelent
 4.Cârjilă Ana Teodora – Foarte bine
 5.Ion Daniel-Alexandru – Foarte bine
 6.Ştefan Delia Cristina – Foarte bine
 7.Vicol Alexandru – Foarte bine

Clasa pregătitoare

 1.Butuc Iustin Gabriel – Excelent
 2.Diaconu Ioana Elena – Excelent
 3.Dincă David Ioan – Excelent
 4.Gheorghe Teodor Cristian – Excelent
 5.Leu Sara Adriana – Excelent
 6.Mocanu Theodora Cătălina – Excelent
 7.Pascaru Andrei Eric – Excelent
 8.Zafiu Alexandra – Excelent
 9.Buzoianu Cristian Andrei – Foarte bine


Rezultatele concursului judeţean de creaţie literară „Din lumea celor care nu cuvântă” – secţiunea proză:

Clasa a III-a

 1.Crăciun Ioana Cătălina – 76,00

Clasa a IV-a

 1.Gavriliu Ana-Ruxandra – 75,00


Rezultatele concursului „Comunicare. Ortografie”:

Clasa a II-a

 1.Bănică Anamaria – 100,00
 2.Parpalac Carina Maria Riana – 100,00
 3.Rios Jasmine – 100,00
 4.Burlacu Alexia Victoria – 99,00
 5.Măcineanu Radu-Ştefan – 99,00
 6.Adetu Ştefan – 97,50
 7.Șerban Ștefan Alexandru – 97,00
 8.Ghidarcea Cosmin-Ștefan – 96,50
 9.Coșoveanu Sebastian Ionuț – 96,00
10.Cloşcă Raluca Andreea – 95,00
11.Petrencu Luca Andrei – 95,00
12.Harbuz Andreea Alexia – 94,00
13.Hornea Gabriela – 93,00
14.Ion Angelo – 88,50
15.Dobre Alexandru Mircea – 70,00

Clasa a III-a

 1.Stoian Laura – 95,00
 2.Simion Andrei Laurenţiu – 92,25
 3.Cârjilă Ana Teodora – 91,00
 4.Filoti Cristina – 87,75
 5.Crăciun Ioana Cătălina – 85,75
 6.Ion Daniel-Alexandru – 81,50
 7.Moldoveanu Gratzia Louise – 79,00
 8.Vicol Alexandru – 78,75
 9.Ştefan Delia Cristina – 77,25
10.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana – 74,25

Clasa a IV-a

 1.Calu Ştefan – 91,50
 2.Mocanu George-Adrian – 87,00
 3.Rădulescu Neagu Alexandru – 86,50
 4.Gavriliu Ana-Ruxandra – 85,00
 5.Tomescu Andrei-Cristian – 82,00
 6.Radu Eduard-Alexandru – 80,50
 7.Băbeanu Ştefania – 76,50
 8.Prodan Alex-Valentin – 72,50


Rezultatele concursului Evaluarea naţională în educaţie – Matematică – Etapa predictivă:

Clasa a II-a

 1.Ion Angelo – 99,00
 2.Bănică Anamaria – 98,00
 3.Măcineanu Radu-Ştefan – 93,00
 4.Adetu Ştefan – 88,00
 5.Parpalac Carina Maria Riana – 87,00
 6.Petrencu Luca Andrei – 87,00
 7.Cloşcă Raluca Andreea – 86,00
 8.Burlacu Alexia Victoria – 84,00
 9.Hornea Gabriela – 81,00
10.Harbuz Andreea Alexia – 79,00
11.Coșoveanu Sebastian Ionuț – 77,00
12.Rios Jasmine – 77,00
13.Dobre Alexandru Mircea – 57,00

Clasa a III-a

 1.Simion Andrei Laurenţiu – 95,00
 2.Ion Daniel-Alexandru – 88,00
 3.Muraru Mircea – 82,00
 4.Crăciun Ioana Cătălina – 75,00
 5.Vicol Alexandru – 74,00
 6.Cârjilă Ana Teodora – 67,00
 7.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana – 66,00
 8.Ştefan Delia Cristina – 66,00
 9.Stoian Laura – 65,00
10.Filoti Cristina – 60,00
11.Munteanu Robert Ştefan – 35,00
12.Deculescu Cosmina – Maria – 30,00

Clasa a IV-a

 1.Tomescu Andrei-Cristian – 93,00
 2.Rădulescu Neagu Alexandru – 87,00
 3.Gavriliu Ana-Ruxandra – 82,00
 4.Calu Ştefan – 80,00


Rezultatele concursului Evaluarea naţională în educaţie – Limba Română – Etapa predictivă:

Clasa a II-a

 1.Ion Angelo – 100,00
 2.Burlacu Alexia Victoria – 98,00
 3.Parpalac Carina Maria Riana – 96,00
 4.Rios Jasmine – 96,00
 5.Petrencu Luca Andrei – 95,00
 6.Bănică Anamaria – 94,00
 7.Cloşcă Raluca Andreea – 94,00
 8.Harbuz Andreea Alexia – 90,00
 9.Adetu Ştefan – 88,00
10.Coșoveanu Sebastian Ionuț – 87,00
11.Șerban Ștefan Alexandru – 87,00
12.Hornea Gabriela – 84,00
13.Măcineanu Radu-Ştefan – 80,00
14.Dobre Alexandru Mircea – 78,00

Clasa a III-a

 1.Simion Andrei Laurenţiu – 100,00
 2.Crăciun Ioana Cătălina – 99,00
 3.Ştefan Delia Cristina – 98,00
 4.Ion Daniel-Alexandru – 97,00
 5.Stoian Laura – 93,00
 6.Cârjilă Ana Teodora – 92,00
 7.Muraru Mircea – 92,00
 8.Deculescu Cosmina – Maria – 89,00
 9.Filoti Cristina – 89,00
10.Munteanu Robert Ştefan – 85,00
11.Vicol Alexandru – 81,00
12.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana – 74,00

Clasa a IV-a

 1.Gavriliu Ana-Ruxandra – 95,00
 2.Tomescu Andrei-Cristian – 92,00
 3.Rădulescu Neagu Alexandru – 91,00
 4.Ceamă Ionuț Cristian – 83,00
 5.Calu Ştefan – 76,00


Rezultatele concursului ”Cangurul Explorator”:

Clasa I

 1.Apetroaei Eduard Ștefan – Excelent
 2.Chirovan Mihai – Excelent
 3.Brânză Matei Cristian – Foarte bine
 4.Dragomir Agnes Eveline – Foarte bine
 5.Dumitru Teodor Gabriel – Foarte bine
 6.Irimia Andrei Cristian – Foarte bine
 7.Moreanu Iannis Matheos – Foarte bine
 8.Rozoleanu Maria Mădălina – Foarte bine

Clasa a II-a

 1.Adetu Ştefan – Excelent
 2.Bănică Anamaria – Excelent
 3.Burlacu Alexia Victoria – Excelent
 4.Cloşcă Raluca Andreea – Excelent
 5.Coșoveanu Sebastian Ionuț – Excelent
 6.Dobre Alexandru Mircea – Excelent
 7.Harbuz Andreea Alexia – Excelent
 8.Hornea Gabriela – Excelent
 9.Ion Angelo – Excelent
10.Parpalac Carina Maria Riana – Excelent
11.Rios Jasmine – Excelent
12.Șerban Ștefan Alexandru – Excelent

Clasa a III-a

 1.Cârjilă Ana Teodora – Excelent
 2.Crăciun Ioana Cătălina – Excelent
 3.Deculescu Cosmina – Maria – Excelent
 4.Filoti Cristina – Excelent
 5.Ion Daniel-Alexandru – Excelent
 6.Moldoveanu Gratzia Louise – Excelent
 7.Simion Andrei Laurenţiu – Excelent
 8.Stoian Laura – Excelent
 9.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana – Foarte bine
10.Ştefan Delia Cristina – Bine

Clasa a IV-a

 1.Gavriliu Ana-Ruxandra – Excelent
 2.Mocanu George-Adrian – Excelent
 3.Tălîmbă Alin-Ștefan – Excelent
 4.Tomescu Andrei-Cristian – Excelent
 5.Băbeanu Ştefania – Foarte bine
 6.Ceamă Ionuț Cristian – Foarte bine
 7.Riga Giulia – Foarte bine
 8.Calu Ştefan – Bine

Clasa pregătitoare

 1.Butuc Iustin Gabriel – Excelent
 2.Buzoianu Cristian Andrei – Excelent
 3.Diaconu Ioana Elena – Excelent
 4.Dincă David Ioan – Excelent
 5.Leu Sara Adriana – Excelent
 6.Pascaru Andrei Eric – Excelent


Rezultatele concursului Evaluare naţională în educaţie – Limba Română – Etapa a II-a:

Clasa I

 1.Dragomir Agnes Eveline – 100,00
 2.Moreanu Iannis Matheos – 100,00
 3.Rozoleanu Maria Mădălina – 100,00
 4.Zaharia Ioana – 100,00
 5.Chirovan Mihai – 98,00
 6.Apetroaei Eduard Ștefan – 96,00
 7.Irimia Andrei Cristian – 94,00
 8.Rădulescu Neagu Maria – 92,00
 9.Sofrone Ștefan – 84,00
10.Brânză Matei Cristian – 68,00
11.Filoti Octavian – 48,00

Clasa a II-a

 1.Parpalac Carina Maria Riana – 96,00
 2.Cloşcă Raluca Andreea – 95,00
 3.Burlacu Alexia Victoria – 94,00
 4.Șerban Ștefan Alexandru – 94,00
 5.Hornea Gabriela – 92,00
 6.Măcineanu Radu-Ştefan – 92,00
 7.Ion Angelo – 90,00
 8.Bănică Anamaria – 89,00
 9.Harbuz Andreea Alexia – 84,00

Clasa a III-a

 1.Ion Daniel-Alexandru – 94,00
 2.Crăciun Ioana Cătălina – 92,00
 3.Cârjilă Ana Teodora – 88,00
 4.Stoian Laura – 88,00
 5.Ştefan Delia Cristina – 86,00
 6.Deculescu Cosmina – Maria – 85,00
 7.Simion Andrei Laurenţiu – 83,00
 8.Munteanu Robert Ştefan – 76,00
 9.Vicol Alexandru – 61,00

Clasa a IV-a

 1.Rădulescu Neagu Alexandru – 95,00
 2.Tomescu Andrei-Cristian – 95,00
 3.Gavriliu Ana-Ruxandra – 92,00
 4.Băbeanu Ştefania – 67,00
 5.Prodan Alex-Valentin – 65,00
 6.Calu Ştefan – 61,00


Rezultatele concursului Evaluare naţională în educaţie – Limba Engleză – Etapa I:

Clasa a III-a

 1.Simion Andrei Laurenţiu – 100,00
 2.Ştefan Delia Cristina – 98,00
 3.Ion Daniel-Alexandru – 80,00
 4.Cârjilă Ana Teodora – 79,00
 5.Filoti Cristina – 72,00
 6.Stoian Laura – 71,00

Clasa a IV-a

 1.Rădulescu Neagu Alexandru – 80,00
 2.Calu Ştefan – 65,00


Rezultatele concursului „Fii inteligent la matematică”

Clasa a II-a

 1.Adetu Ştefan – 100,00
 2.Bănică Anamaria – 100,00
 3.Burlacu Alexia Victoria – 100,00
 4.Cloşcă Raluca Andreea – 100,00
 5.Coșoveanu Sebastian Ionuț – 100,00
 6.Harbuz Andreea Alexia – 100,00
 7.Ion Angelo – 100,00
 8.Măcineanu Radu-Ştefan – 100,00
 9.Parpalac Carina Maria Riana – 100,00
10.Rios Jasmine – 100,00
11.Șerban Ștefan Alexandru – 100,00

Clasa a III-a

 1.Cârjilă Ana Teodora – 70,00
 2.Crăciun Ioana Cătălina – 70,00
 3.Ion Daniel-Alexandru – 70,00
 4.Simion Andrei Laurenţiu – 70,00
 5.Ştefan Delia Cristina – 69,00
 6.Vicol Alexandru – 65,00
 7.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana – 60,00

Clasa a IV-a

 1.Gavriliu Ana-Ruxandra – 100,00
 2.Radu Eduard-Alexandru – 100,00
 3.Tomescu Andrei-Cristian – 100,00
 4.Calu Ştefan – 97,00
 5.Mocanu George-Adrian – 88,50

Rezultatele concursului „Cangurul matematic”:

Clasa I

 1.Burlacu Alexia Victoria – Excelent
 2.Cloşcă Raluca Andreea – Excelent
 3.Ion Angelo – Excelent
 4.Măcineanu Radu-Ştefan – Excelent
 5.Șerban Ștefan Alexandru – Excelent
 6.Adetu Ştefan – Foarte bine
 7.Bănică Anamaria – Foarte bine
 8.Coșoveanu Sebastian Ionuț – Foarte bine
 9.Ghidarcea Cosmin-Ștefan – Foarte bine
10.Hornea Gabriela – Foarte bine
11.Parpalac Carina Maria Riana – Foarte bine
12.Petrencu Luca Andrei – Foarte bine
13.Rios Jasmine – Foarte bine
14.Dobre Alexandru Mircea – Bine
15.Harbuz Andreea Alexia – Bine
16.Ion Andrei Lucian – Bine

Clasa a II-a

 1.Cârjilă Ana Teodora – Excelent
 2.Crăciun Ioana Cătălina – Excelent
 3.Ion Daniel-Alexandru – Excelent
 4.Simion Andrei-Laurențiu – Excelent
 5.Stan Constantin-Tiberiu – Excelent
 6.Dănăilă Eduard-Daniel – Foarte bine
 7.Deculescu Cosmina – Maria – Foarte bine
 8.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana – Foarte bine
 9.Filoti Cristina – Foarte bine
10.Stoian Laura – Foarte bine
11.Ștefan Delia-Cristina – Foarte bine
12.Munteanu Robert Ştefan – Bine

Clasa a III-a

 1.Gavriliu Ana-Ruxandra – Excelent
 2.Barbu Florin Gabriel – Foarte bine
 3.Mocanu George-Adrian – Foarte bine
 4.Prodan Alex-Valentin – Foarte bine
 5.Rădulescu Neagu Alexandru – Foarte bine
 6.Tălîmbă Alin-Ștefan – Foarte bine
 7.Tomescu Andrei-Cristian – Foarte bine
 8.Băbeanu Ştefania – Bine
 9.Calu Ştefan – Bine
10.Riga Giulia – Bine

Clasa a IV-a

 1.Dicianu Maria – 87,50
 2.Morea Gabriel Antonio – 84,75
 3.Măcineanu Maria-Irina – 82,50
 4.Vechiu Rareş – 82,50
 5.Leu Bogdan-Viorel – 78,75
 6.Petrea Vlad-Ştefan – 77,50
 7.Grabovenco Bogdan-Iulian – 66,00
 8.Toader Wiliam-Ioan – 61,25
 9.Stoica Alina-Mihaela – 57,50
10.Ivanov Andrei-Eduard – 57,25
11.Sarivan Diana-Irina – 56,25


Rezultatele concursului „Cangurul în Lumea Poveştilor”:

Clasa I

 1.Adetu Ştefan – Excelent
 2.Bănică Anamaria – Excelent
 3.Burlacu Alexia Victoria – Excelent
 4.Cloşcă Raluca Andreea – Excelent
 5.Ghidarcea Cosmin-Ștefan – Excelent
 6.Harbuz Andreea Alexia – Excelent
 7.Hornea Gabriela – Excelent
 8.Ion Andrei Lucian – Excelent
 9.Ion Angelo – Excelent
10.Măcineanu Radu-Ştefan – Excelent
11.Parpalac Carina Maria Riana – Excelent
12.Petrencu Luca Andrei – Excelent
13.Rios Jasmine – Excelent
14.Șerban Ștefan Alexandru – Excelent
15.Dobre Alexandru Mircea – Foarte bine

Clasa a II-a

 1.Cârjilă Ana Teodora – Excelent
 2.Crăciun Ioana Cătălina – Excelent
 3.Deculescu Cosmina – Maria – Excelent
 4.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana – Excelent
 5.Filoti Cristina – Excelent
 6.Moldoveanu Gratzia Louise – Excelent
 7.Simion Andrei-Laurențiu – Excelent
 8.Stoian Laura – Excelent
 9.Ștefan Delia-Cristina – Excelent

Clasa a III-a

 1.Ceamă Ionuț Cristian – Excelent
 2.Gavriliu Ana-Ruxandra – Excelent
 3.Mocanu George-Adrian – Excelent
 4.Radu Eduard-Alexandru – Excelent
 5.Rădulescu Neagu Alexandru – Excelent
 6.Riga Giulia – Excelent
 7.Strati Maria Daniela – Excelent
 8.Tomescu Andrei-Cristian – Excelent
 9.Barbu Florin Gabriel – Foarte bine

Clasa a IV-a

 1.Grabovenco Bogdan-Iulian – Excelent
 2.Juratu Denis-Daniel – Excelent
 3.Leu Bogdan-Viorel – Excelent
 4.Morea Gabriel Antonio – Excelent
 5.Stoica Alina-Mihaela – Excelent
 6.Toader Wiliam-Ioan – Excelent
 7.Vechiu Rareş – Excelent


Rezultatele concursului „Comunicare. Ortografie”:

Clasa a II-a

 1.Simion Andrei-Laurențiu – 100,00
 2.Crăciun Ioana Cătălina – 95,00
 3.Cârjilă Ana Teodora – 94,00
 4.Ion Daniel-Alexandru – 90,00
 5.Ștefan Delia-Cristina – 87,00
 6.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana – 86,00
 7.Muraru Mircea – 86,00
 8.Stoian Laura – 86,00
 9.Dănăilă Eduard-Daniel – 85,00
10.Rădăcină Victor-Gabriel – 83,00
11.Deculescu Cosmina – Maria – 82,00

Clasa a III-a

 1.Tomescu Andrei-Cristian – 96,00
 2.Rădulescu Neagu Alexandru – 91,00
 3.Ceamă Ionuț Cristian – 90,00
 4.Băbeanu Ştefania – 88,50
 5.Calu Ştefan – 82,00
 6.Radu Eduard-Alexandru – 80,00
 7.Strati Maria Daniela – 72,50
 8.Tălîmbă Alin-Ștefan – 68,00

Clasa a IV-a

 1.Măcineanu Maria-Irina – 98,00
 2.Juratu Denis-Daniel – 89,50
 3.Petrea Vlad-Ştefan – 88,50
 4.Morea Gabriel Antonio – 88,00
 5.Ivanov Andrei-Eduard – 87,00
 6.Grabovenco Bogdan-Iulian – 86,50
 7.Papuc David-Alexandru – 83,50
 8.Toader Wiliam-Ioan – 83,00
 9.Leu Bogdan-Viorel – 82,50
10.Istrate Alexandra – 82,00
11.Vechiu Rareş – 79,50


Rezultatele concursului judeţean de matematică „Micul Gauss”:

Clasa a IV-a

 1.Petrea Vlad-Ştefan – 98,00
 2.Măcineanu Maria-Irina – 76,00


Rezultatele concursului Evaluarea naţională în educaţie – Matematică – Etapa predictivă:

Clasa a II-a

 1.Simion Andrei-Laurențiu – 86,00
 2.Ion Daniel-Alexandru – 84,00
 3.Crăciun Ioana Cătălina – 77,00
 4.Stoian Laura – 77,00
 5.Munteanu Robert Ştefan – 74,00
 6.Deculescu Cosmina – Maria – 72,00
 7.Ștefan Delia-Cristina – 72,00
 8.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana – 71,00
 9.Cârjilă Ana Teodora – 69,00
10.Muraru Mircea – 60,00
11.Dănăilă Eduard-Daniel – 52,00
12.Filoti Cristina – 52,00

Clasa a III-a

 1.Mocanu George-Adrian – 86,00
 2.Tomescu Andrei-Cristian – 86,00
 3.Gavriliu Ana-Ruxandra – 83,00
 4.Rădulescu Neagu Alexandru – 81,00
 5.Radu Eduard-Alexandru – 76,00
 6.Prodan Alex-Valentin – 64,00

Clasa a IV-a

 1.Dicianu Maria – 93,00
 2.Măcineanu Maria-Irina – 89,00
 3.Başno Ana-Maria – 86,00
 4.Morea Gabriel Antonio – 85,00
 5.Petrea Vlad-Ştefan – 85,00
 6.Sarivan Diana-Irina – 83,00
 7.Toader Wiliam-Ioan – 81,00
 8.Vechiu Rareş – 78,00
 9.Stoica Alina-Mihaela – 68,00
10.Grabovenco Bogdan-Iulian – 65,00


Rezultatele concursului Evaluarea naţională în educaţie – Limba Română – Etapa predictivă:

Clasa a II-a

 1.Simion Andrei-Laurențiu – 100,00
 2.Ion Daniel-Alexandru – 99,50
 3.Crăciun Ioana Cătălina – 95,00
 4.Cârjilă Ana Teodora – 91,00
 5.Stoian Laura – 86,50
 6.Moldoveanu Gratzia Louise – 80,50
 7.Muraru Mircea – 78,50
 8.Deculescu Cosmina – Maria – 78,00
 9.Filoti Cristina – 78,00
10.Ștefan Delia-Cristina – 71,50
11.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana – 59,00

Clasa a III-a

 1.Rădulescu Neagu Alexandru – 95,50
 2.Mocanu George-Adrian – 75,00
 3.Riga Giulia – 70,00
 4.Radu Eduard-Alexandru – 68,00
 5.Tomescu Andrei-Cristian – 63,00

Clasa a IV-a

 1.Dicianu Maria – 98,00
 2.Măcineanu Maria-Irina – 97,50
 3.Başno Ana-Maria – 89,50
 4.Toader Wiliam-Ioan – 86,00
 5.Petrea Vlad-Ştefan – 77,00
 6.Vechiu Rareş – 76,50
 7.Morea Gabriel Antonio – 75,00
 8.Papuc David-Alexandru – 72,00


Rezultatele concursului ”Cangurul Explorator”:

Clasa a II-a

 1.Crăciun Ioana Cătălina – Excelent
 2.Deculescu Cosmina – Maria – Excelent
 3.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana – Excelent
 4.Filoti Cristina – Excelent
 5.Ion Daniel-Alexandru – Excelent
 6.Simion Andrei-Laurențiu – Excelent
 7.Stoian Laura – Excelent
 8.Cârjilă Ana Teodora – Foarte bine
 9.Ștefan Delia-Cristina – Foarte bine
10.Munteanu Robert Ştefan – Bine

Clasa a III-a

 1.Ceamă Ionuț Cristian – Excelent
 2.Gavriliu Ana-Ruxandra – Excelent
 3.Radu Eduard-Alexandru – Excelent
 4.Tălîmbă Alin-Ștefan – Excelent
 5.Tomescu Andrei-Cristian – Excelent
 6.Calu Ştefan – Bine

Clasa a IV-a

 1.Dicianu Maria – Excelent
 2.Grabovenco Bogdan-Iulian – Excelent
 3.Ivanov Andrei-Eduard – Excelent
 4.Juratu Denis-Daniel – Excelent
 5.Măcineanu Maria-Irina – Excelent
 6.Petrea Vlad-Ştefan – Excelent
 7.Sarivan Diana-Irina – Excelent
 8.Toader Wiliam-Ioan – Excelent


Rezultatele concursului Evaluarea naţională în educaţie – Matematică – Etapa a II – a:

Clasa I

 1.Bănică Anamaria – 100,00
 2.Cloşcă Raluca Andreea – 100,00
 3.Hornea Gabriela – 100,00
 4.Ion Angelo – 100,00
 5.Burlacu Alexia Victoria – 95,00
 6.Coșoveanu Sebastian Ionuț – 90,00
 7.Măcineanu Radu-Ştefan – 90,00
 8.Parpalac Carina Maria Riana – 90,00
 9.Șerban Ștefan Alexandru – 90,00
10.Dobre Alexandru Mircea – 85,00
11.Ion Andrei Lucian – 85,00

Clasa a II-a

 1.Simion Andrei-Laurențiu – 98,00
 2.Crăciun Ioana Cătălina – 83,00
 3.Rădăcină Victor-Gabriel – 77,00
 4.Ion Daniel-Alexandru – 76,00
 5.Stoian Laura – 72,00
 6.Cârjilă Ana Teodora – 70,00
 7.Deculescu Cosmina – Maria – 61,00
 8.Ștefan Delia-Cristina – 60,00
 9.Muraru Mircea – 55,00
10.Filoti Cristina – 46,00

Clasa a III-a

 1.Tomescu Andrei-Cristian – 94,00
 2.Rădulescu Neagu Alexandru – 92,00
 3.Gavriliu Ana-Ruxandra – 90,00
 4.Mocanu George-Adrian – 87,00

Clasa a IV-a

 1.Petrea Vlad-Ştefan – 97,00
 2.Dicianu Maria – 96,00
 3.Măcineanu Maria-Irina – 87,00
 4.Morea Gabriel Antonio – 86,00
 5.Toader Wiliam-Ioan – 82,00
 6.Başno Ana-Maria – 80,00
 7.Vechiu Rareş – 76,00
 8.Grabovenco Bogdan-Iulian – 72,00


Rezultatele concursului Evaluare naţională în educaţie – Limba Română – Etapa a II-a:

Clasa I

 1.Ion Angelo – 100,00
 2.Șerban Ștefan Alexandru – 100,00
 3.Măcineanu Radu-Ştefan – 99,00
 4.Rios Jasmine – 98,00
 5.Adetu Ştefan – 96,00
 6.Bănică Anamaria – 95,00
 7.Burlacu Alexia Victoria – 95,00
 8.Cloşcă Raluca Andreea – 95,00
 9.Ion Andrei Lucian – 94,00
10.Harbuz Andreea Alexia – 92,00
11.Parpalac Carina Maria Riana – 91,00
12.Petrencu Luca Andrei – 87,00
13.Dobre Alexandru Mircea – 83,00
14.Hornea Gabriela – 80,00

Clasa a II-a

 1.Simion Andrei-Laurențiu – 96,00
 2.Crăciun Ioana Cătălina – 94,00
 3.Cârjilă Ana Teodora – 90,00
 4.Stoian Laura – 89,00
 5.Ion Daniel-Alexandru – 86,00
 6.Muraru Mircea – 82,00
 7.Deculescu Cosmina – Maria – 81,00
 8.Filoti Cristina – 80,00
 9.Ștefan Delia-Cristina – 71,00
10.Rădăcină Victor-Gabriel – 67,00
11.Munteanu Robert Ştefan – 56,00

Clasa a III-a

 1.Gavriliu Ana-Ruxandra – 94,00
 2.Mocanu George-Adrian – 93,00
 3.Rădulescu Neagu Alexandru – 85,00
 4.Radu Eduard-Alexandru – 75,00
 5.Tomescu Andrei-Cristian – 75,00

Clasa a IV-a

 1.Dicianu Maria – 99,00
 2.Toader Wiliam-Ioan – 97,00
 3.Măcineanu Maria-Irina – 95,00
 4.Başno Ana-Maria – 93,00
 5.Petrea Vlad-Ştefan – 91,00
 6.Grabovenco Bogdan-Iulian – 90,00
 7.Vechiu Rareş – 89,00
 8.Sarivan Diana-Irina – 85,00
 9.Morea Gabriel Antonio – 82,00


Rezultatele concursului Evaluare naţională în educaţie – Limba Engleză – Etapa a II-a:

Clasa a III-a

 1.Rădulescu Neagu Alexandru – 95,00
 2.Mocanu George-Adrian – 94,00
 3.Tomescu Andrei-Cristian – 90,00
 4.Dumitru Victoraş – 87,00
 5.Gavriliu Ana-Ruxandra – 86,00
 6.Riga Giulia – 85,00
 7.Ceamă Ionuț Cristian – 67,00


Rezultatele concursului Evaluare naţională în educaţie – Limba Română – Etapa a III-a:

Clasa I

 1.Rios Jasmine – 100,00
 2.Adetu Ştefan – 98,00
 3.Ion Angelo – 98,00
 4.Hornea Gabriela – 96,00
 5.Ion Andrei Lucian – 94,00
 6.Cloşcă Raluca Andreea – 93,00
 7.Măcineanu Radu-Ştefan – 86,00
 8.Șerban Ștefan Alexandru – 85,00
 9.Bănică Anamaria – 82,00
10.Coșoveanu Sebastian Ionuț – 81,00
11.Burlacu Alexia Victoria – 80,00
12.Harbuz Andreea Alexia – 78,00
13.Dobre Alexandru Mircea – 70,00

Clasa a II-a

 1.Simion Andrei-Laurențiu – 100,00
 2.Ion Daniel-Alexandru – 98,00
 3.Crăciun Ioana Cătălina – 97,00
 4.Stoian Laura – 93,00
 5.Ștefan Delia-Cristina – 89,00
 6.Filoti Cristina – 88,00
 7.Cârjilă Ana Teodora – 87,00
 8.Moldoveanu Gratzia Louise – 87,00
 9.Muraru Mircea – 68,00

Clasa a III-a

 1.Tomescu Andrei-Cristian – 90,00
 2.Rădulescu Neagu Alexandru – 85,00
 3.Ceamă Ionuț Cristian – 67,00

Clasa a IV-a

 1.Măcineanu Maria-Irina – 100,00
 2.Dicianu Maria – 98,00
 3.Başno Ana-Maria – 96,00
 4.Toader Wiliam-Ioan – 92,00


Rezultatele concursului Evaluarea naţională în educaţie – Matematică – Etapa a III – a:

Clasa I

 1.Ion Angelo – 82,00
 2.Burlacu Alexia Victoria – 80,00
 3.Hornea Gabriela – 79,00
 4.Coșoveanu Sebastian Ionuț – 77,00
 5.Rios Jasmine – 77,00
 6.Măcineanu Radu-Ştefan – 72,00
 7.Șerban Ștefan Alexandru – 72,00
 8.Bănică Anamaria – 70,00
 9.Adetu Ştefan – 66,00
10.Cloşcă Raluca Andreea – 63,00
11.Petrencu Luca Andrei – 63,00
12.Ion Andrei Lucian – 55,00
13.Dobre Alexandru Mircea – 50,00

Clasa a II-a

 1.Simion Andrei-Laurențiu – 100,00
 2.Cârjilă Ana Teodora – 91,00
 3.Ion Daniel-Alexandru – 84,00
 4.Stoian Laura – 83,00
 5.Crăciun Ioana Cătălina – 73,00
 6.Ștefan Delia-Cristina – 73,00
 7.Filoti Cristina – 60,00

Clasa a III-a

 1.Gavriliu Ana-Ruxandra – 99,00
 2.Tomescu Andrei-Cristian – 97,00
 3.Rădulescu Neagu Alexandru – 92,00
 4.Radu Eduard-Alexandru – 75,00
 5.Barbu Florin Gabriel – 70,00
 6.Calu Ştefan – 60,00

Clasa a IV-a

 1.Dicianu Maria – 96,00
 2.Măcineanu Maria-Irina – 93,00
 3.Toader Wiliam-Ioan – 91,00
 4.Grabovenco Bogdan-Iulian – 90,00
 5.Başno Ana-Maria – 82,00


Rezultatele concursului Evaluare naţională în educaţie – Limba Engleză – Etapa a II – a:

Clasa a IV-a

 1.Toader Wiliam-Ioan – 97,00
 2.Petrea Vlad-Ştefan – 86,00
 3.Măcineanu Maria-Irina – 82,00
 4.Grabovenco Bogdan-Iulian – 72,00
 5.Morea Gabriel Antonio – 71,00
 6.Vechiu Rareş – 63,00
 7.Stoica Alina-Mihaela – 57,00


Rezultatele concursului „Fii inteligent la matematică”:

Clasa a II-a

 1.Simion Andrei-Laurențiu – 100,00
 2.Ion Daniel-Alexandru – 83,00
 3.Crăciun Ioana Cătălina – 77,00
 4.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana – 74,00
 5.Stoian Laura – 74,00
 6.Rădăcină Victor-Gabriel – 50,00
 7.Cârjilă Ana Teodora – 44,00

Clasa a III-a

 1.Gavriliu Ana-Ruxandra – 95,00
 2.Radu Eduard-Alexandru – 95,00
 3.Rădulescu Neagu Alexandru – 95,00
 4.Tălîmbă Alin-Ștefan – 93,00
 5.Tomescu Andrei-Cristian – 68,00
 6.Prodan Alex-Valentin – 55,00
 7.Băbeanu Ştefania – 45,00

Clasa a IV-a

 1.Măcineanu Maria-Irina – 98,00
 2.Istrate Alexandra – 97,00
 3.Toader Wiliam-Ioan – 93,00
 4.Vechiu Rareş – 93,00
 5.Petrea Vlad-Ştefan – 92,00
 6.Papuc David-Alexandru – 90,50
 7.Ivanov Andrei-Eduard – 85,50
 8.Morea Gabriel Antonio – 75,00
 9.Grabovenco Bogdan-Iulian – 74,00

Rezultatele concursului „Cangurul matematic”:

Clasa I

 1.Crăciun Ioana-Cătălina – Excelent
 2.Dănăilă Eduard-Daniel – Excelent
 3.Deculescu Cosmina – Maria – Excelent
 4.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana – Excelent
 5.Filoti Cristina – Excelent
 6.Munteanu Robert Ştefan – Excelent
 7.Simion Andrei-Laurențiu – Excelent
 8.Stan Constantin-Tiberiu – Excelent
 9.Stoian Laura – Excelent
10.Ştefan Delia Cristina – Excelent
11.Cârjilă Ana-Teodora – Foarte bine
12.David Eduard-Florin – Foarte bine
13.Ion Daniel-Alexandru – Foarte bine
14.Țăranu George – Bine

Clasa a II-a

 1.Gavriliu Ana-Ruxandra – Excelent
 2.Mocanu George-Adrian – Excelent
 3.Radu Eduard-Alexandru – Excelent
 4.Rădulescu Neagu Alexandru – Excelent
 5.Tălîmbă Alin-Ștefan – Excelent
 6.Barbu Florin Gabriel – Foarte bine
 7.Băbeanu Ştefania – Foarte bine
 8.Ceamă Ionuț Cristian – Foarte bine
 9.Prodan Alex-Valentin – Foarte bine
10.Calu Ştefan – Bine
11.Grigore Ioan Bogdan – Bine

Clasa a III-a

 1.Dicianu Maria – Excelent
 2.Ivanov Maria – Excelent
 3.Măcineanu Maria-Irina – Excelent
 4.Morea Gabriel Antonio – Excelent
 5.Papuc David-Alexandru – Excelent
 6.Petrea Vlad-Ştefan – Excelent
 7.Toader Wiliam-Ioan – Excelent
 8.Vechiu Rareş – Excelent


Rezultatele concursului „Cangurul în Lumea Poveştilor”:

Clasa I

 1.Cârjilă Ana-Teodora – Excelent
 2.Crăciun Ioana-Cătălina – Excelent
 3.Dănăilă Eduard-Daniel – Excelent
 4.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana – Excelent
 5.Dimofte Ştefan Daniel – Excelent
 6.Filoti Cristina – Excelent
 7.Muraru Mircea – Excelent
 8.Simion Andrei-Laurențiu – Excelent
 9.Stan Constantin-Tiberiu – Excelent
10.Stoian Laura – Excelent
11.Cireaşă Rareş-Andrei – Foarte bine
12.Deculescu Cosmina – Maria – Foarte bine
13.Munteanu Robert Ştefan – Foarte bine

Clasa a II-a

 1.Gavriliu Ana-Ruxandra – Excelent
 2.Mocanu George-Adrian – Excelent
 3.Rădulescu Neagu Alexandru – Excelent
 4.Tomescu Andrei-Cristian – Excelent
 5.Băbeanu Ştefania – Foarte bine
 6.Calu Ştefan – Foarte bine
 7.Ceamă Ionuț Cristian – Foarte bine
 8.Prodan Alex-Valentin – Foarte bine
 9.Radu Eduard-Alexandru – Foarte bine
10.Strati Maria Daniela – Foarte bine
11.Tălîmbă Alin-Ștefan – Foarte bine

Clasa a III-a

 1.Dicianu Maria – Excelent
 2.Istrate Alexandra – Excelent
 3.Leu Bogdan-Viorel – Excelent
 4.Măcineanu Maria-Irina – Excelent
 5.Morea Gabriel Antonio – Excelent
 6.Papuc David-Alexandru – Excelent
 7.Petrea Vlad-Ştefan – Excelent
 8.Sarivan Diana-Irina – Excelent
 9.Stoica Alina-Mihaela – Excelent
10.Toader Wiliam-Ioan – Excelent
11.Vasile Maria Irina – Excelent
12.Vechiu Rareş – Excelent

Clasa a IV-a

 1.Aninos Alex-Alin – Excelent
 2.Butnaru Andrei Hristo – Excelent
 3.Cloşcă Andrei Armand – Excelent
 4.Drăghici David – Excelent
 5.Fotin Andrei-Ştefan – Excelent
 6.Lefter Maria-Isabela – Excelent
 7.Moldoveanu Antonio-Florian – Excelent
 8.Moroianu Andrei-Călin – Excelent
 9.Muraru Alexandru – Excelent
10.Murea Vlad – Excelent
11.Staicu Dan-Andrei – Excelent
12.Stroe Sebastian-Arpad – Excelent
13.Surdu Cristian – Excelent
14.Topor Maria-Sabina – Excelent
15.Sasu Dragoş-Eduard – Foarte bine


Rezultatele concursului „Cangurul lingvist” secţiunea engleză – germană:

Clasa a III-a

 1.Dicianu Maria – 188,75
 2.Măcineanu Maria-Irina – 153,75
 3.Ivanov Maria – 151,25
 4.Toader Wiliam-Ioan – 150,00
 5.Ivanov Andrei-Eduard – 108,75

Clasa a IV-a

 1.Staicu Dan-Andrei – 200,00
 2.Roadevin Ştefan – 195,00
 3.Moroianu Andrei-Călin – 188,75
 4.Fotin Andrei-Ştefan – 188,00
 5.Surdu Cristian – 188,00
 6.Coman Andrei – 181,00
 7.Pascu Theodora Alexandra – 180,00
 8.Drăghici David – 178,75
 9.Ifrim Flavius-Iulian – 178,50
10.Murea Vlad – 168,75
11.Lefter Maria-Isabela – 161,25
12.Stroe Sebastian-Arpad – 161,25
13.Topor Maria-Sabina – 160,00
14.Căpităneanu Bogdan Marian – 156,25
15.Cloşcă Andrei Armand – 146,25
16.Alexandrescu Cosmin Gabriel – 108,75
17.Butnaru Andrei Hristo – 106,25
18.Moldoveanu Antonio-Florian – 42,00


Rezultatele concursului judeţean de creaţie literară „Din lumea celor care nu cuvântă” – secţiunea proză:

Clasa a III-a

 1.Dicianu Maria – 86,00
 2.Măcineanu Maria-Irina – 76,00

Clasa a IV-a

 1.Topor Maria-Sabina – 94,00
 2.Pascu Theodora Alexandra – 75,0


Rezultatele concursului „Comunicare. Ortografie”:

Clasa a II-a

 1.Tomescu Andrei-Cristian – 9,80
 2.Gavriliu Ana-Ruxandra – 9,30
 3.Mocanu George-Adrian – 8,50
 4.Prodan Alex-Valentin – 8,10
 5.Rădulescu Neagu Alexandru – 7,80
 6.Barbu Florin Gabriel – 7,40
 7.Riga Giulia – 7,20
 8.Tălîmbă Alin-Ștefan – 7,20

Clasa a III-a

 1.Măcineanu Maria-Irina – 9,00
 2.Dicianu Maria – 8,75
 3.Toader Wiliam-Ioan – 8,60
 4.Vechiu Rareş – 8,05
 5.Morea Gabriel Antonio – 7,50
 6.Grabovenco Bogdan-Iulian – 7,35
 7.Papuc David-Alexandru – 7,25
 8.Leu Bogdan-Viorel – 6,85
 9.Sarivan Diana-Irina – 6,82
10.Petrea Vlad-Ştefan – 6,50
11.Stoica Alina-Mihaela – 6,43
12.Istrate Alexandra – 5,09

Clasa a IV-a

 1.Drăghici David – 9,45
 2.Fotin Andrei-Ştefan – 9,35
 3.Surdu Cristian – 9,20
 4.Căpităneanu Bogdan Marian – 9,05
 5.Staicu Dan-Andrei – 8,90
 6.Cloşcă Andrei Armand – 8,85
 7.Roadevin Ştefan – 8,80
 8.Moroianu Andrei-Călin – 8,70
 9.Pascu Theodora Alexandra – 8,60
10.Coman Andrei – 8,55
11.Topor Maria-Sabina – 8,55
12.Lefter Maria-Isabela – 8,30
13.Murea Vlad – 7,45
14.Alexandrescu Cosmin Gabriel – 6,50
15.Moldoveanu Antonio-Florian – 5,85


Rezultatele concursului judeţean de matematică „Micul Gauss”:

Clasa a IV-a

 1.Fotin Andrei-Ştefan – Premiul II
 2.Staicu Dan-Andrei – Premiul II


Rezultatele concursului „Micul şahist”, etapa judeţeană:

Clasa I

 1.Simion Andrei-Laurențiu – Premiul III

Clasa a III-a

 1.Başno Ana-Maria – Premiul I
 2.Vechiu Rareş – Premiul II

Clasa a IV-a

 1.Roadevin Ştefan – Premiul I


Rezultatele concursului Evaluarea naţională în educaţie – Matematică – Etapa predictivă:

Clasa a II-a

 1.Rădulescu Neagu Alexandru – 87,00
 2.Tomescu Andrei-Cristian – 85,00
 3.Gavriliu Ana-Ruxandra – 83,00
 4.Radu Eduard-Alexandru – 83,00
 5.Tălîmbă Alin-Ștefan – 83,00
 6.Mocanu George-Adrian – 80,00
 7.Prodan Alex-Valentin – 73,00
 8.Băbeanu Ştefania – 66,00

Clasa a III-a

 1.Măcineanu Maria-Irina – 90,00
 2.Dicianu Maria – 83,00
 3.Ivanov Maria – 80,00
 4.Başno Ana-Maria – 71,00
 5.Papuc David-Alexandru – 70,00
 6.Petrea Vlad-Ştefan – 65,00
 7.Toader Wiliam-Ioan – 65,00
 8.Vechiu Rareş – 50,00

Clasa a IV-a

 1.Drăghici David – 89,00
 2.Fotin Andrei-Ştefan – 79,00
 3.Căpităneanu Bogdan Marian – 74,00
 4.Surdu Cristian – 74,00
 5.Roadevin Ştefan – 72,00
 6.Moroianu Andrei-Călin – 71,00
 7.Cloşcă Andrei Armand – 60,00
 8.Muraru Alexandru – 45,00
 9.Topor Maria-Sabina – 45,00


Rezultatele concursului Evaluarea naţională în educaţie – Limba Română – Etapa predictivă:

Clasa a II-a

 1.Gavriliu Ana-Ruxandra – 100,00
 2.Tomescu Andrei-Cristian – 100,00
 3.Radu Eduard-Alexandru – 95,00
 4.Băbeanu Ştefania – 90,00
 5.Rădulescu Neagu Alexandru – 90,00
 6.Prodan Alex-Valentin – 88,00
 7.Mocanu George-Adrian – 41,00

Clasa a III-a

 1.Dicianu Maria – 100,00
 2.Măcineanu Maria-Irina – 100,00
 3.Toader Wiliam-Ioan – 100,00
 4.Başno Ana-Maria – 97,00
 5.Ivanov Maria – 96,00
 6.Vechiu Rareş – 91,00
 7.Papuc David-Alexandru – 88,00

Clasa a IV-a

 1.Fotin Andrei-Ştefan – 95,00
 2.Căpităneanu Bogdan Marian – 94,00
 3.Roadevin Ştefan – 94,00
 4.Staicu Dan-Andrei – 94,00
 5.Cloşcă Andrei Armand – 92,00
 6.Drăghici David – 90,00
 7.Topor Maria-Sabina – 90,00
 8.Coman Andrei – 89,00
 9.Surdu Cristian – 88,00
10.Moroianu Andrei-Călin – 87,00
11.Alexandrescu Cosmin Gabriel – 81,00
12.Muraru Alexandru – 73,00


Rezultatele concursului ”Cangurul Explorator”:

Clasa I

 1.Cârjilă Ana-Teodora – Excelent
 2.Crăciun Ioana-Cătălina – Excelent
 3.David Eduard-Florin – Excelent
 4.Dănăilă Eduard-Daniel – Excelent
 5.Deculescu Cosmina – Maria – Excelent
 6.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana – Excelent
 7.Dimofte Ştefan Daniel – Excelent
 8.Ion Daniel-Alexandru – Excelent
 9.Muraru Mircea – Excelent
10.Simion Andrei-Laurențiu – Excelent
11.Stan Constantin-Tiberiu – Excelent
12.Stoian Laura – Excelent
13.Ştefan Delia Cristina – Excelent

Clasa a II-a

 1.Gavriliu Ana-Ruxandra – Excelent
 2.Rădulescu Neagu Alexandru – Excelent
 3.Barbu Florin Gabriel – Foarte bine
 4.Mocanu George-Adrian – Foarte bine
 5.Prodan Alex-Valentin – Foarte bine
 6.Tomescu Andrei-Cristian – Foarte bine
 7.Băbeanu Ştefania – Bine
 8.Calu Ştefan – Bine
 9.Ceamă Ionuț Cristian – Bine
10.Grigore Ioan Bogdan – Bine

Clasa a III-a

 1.Dicianu Maria – Excelent
 2.Grabovenco Bogdan-Iulian – Excelent
 3.Leu Bogdan-Viorel – Excelent
 4.Măcineanu Maria-Irina – Excelent
 5.Petrea Vlad-Ştefan – Excelent
 6.Sarivan Diana-Irina – Excelent
 7.Stoica Alina-Mihaela – Excelent
 8.Toader Wiliam-Ioan – Excelent
 9.Vasile Maria Irina – Excelent
10.Vechiu Rareş – Excelent
11.Ivanov Andrei-Eduard – Foarte bine
12.Istrate Alexandra – Bine

Clasa a IV-a

 1.Cloşcă Andrei Armand – Excelent
 2.Drăghici David – Excelent
 3.Staicu Dan-Andrei – Excelent
 4.Căpităneanu Bogdan Marian – Foarte bine
 5.Fotin Andrei-Ştefan – Foarte bine
 6.Moldoveanu Antonio-Florian – Foarte bine
 7.Moroianu Andrei-Călin – Foarte bine
 8.Roadevin Ştefan – Foarte bine
 9.Surdu Cristian – Foarte bine
10.Butnaru Andrei Hristo – Bine


Rezultatele concursului Evaluarea naţională în educaţie – Matematică – Etapa a II – a:

Clasa a II-a

 1.Rădulescu Neagu Alexandru – 90,00
 2.Tomescu Andrei-Cristian – 88,00
 3.Gavriliu Ana-Ruxandra – 87,00
 4.Mocanu George-Adrian – 87,00
 5.Radu Eduard-Alexandru – 70,00
 6.Tălîmbă Alin-Ștefan – 65,00

Clasa a III-a

 1.Petrea Vlad-Ştefan – 90,00
 2.Toader Wiliam-Ioan – 85,00
 3.Vechiu Rareş – 85,00
 4.Başno Ana-Maria – 75,00
 5.Dicianu Maria – 75,00
 6.Măcineanu Maria-Irina – 75,00
 7.Ivanov Maria – 65,00

Clasa a IV-a

 1.Fotin Andrei-Ştefan – 85,00
 2.Roadevin Ştefan – 78,00
 3.Căpităneanu Bogdan Marian – 75,00
 4.Drăghici David – 73,00
 5.Staicu Dan-Andrei – 73,00
 6.Stroe Sebastian-Arpad – 66,00
 7.Cloşcă Andrei Armand – 65,00


Rezultatele concursului Evaluare naţională în educaţie – Limba Română – Etapa a II-a:

Clasa a II-a

 1.Mocanu George-Adrian – 98,00
 2.Gavriliu Ana-Ruxandra – 94,00
 3.Rădulescu Neagu Alexandru – 91,00
 4.Tomescu Andrei-Cristian – 91,00
 5.Radu Eduard-Alexandru – 87,00
 6.Riga Giulia – 82,00
 7.Prodan Alex-Valentin – 67,00

Clasa a III-a

 1.Măcineanu Maria-Irina – 99,00
 2.Ivanov Maria – 95,00
 3.Dicianu Maria – 94,50
 4.Başno Ana-Maria – 93,00
 5.Petrea Vlad-Ştefan – 93,00
 6.Toader Wiliam-Ioan – 91,00
 7.Vechiu Rareş – 87,00

Clasa a IV-a

 1.Fotin Andrei-Ştefan – 94,00
 2.Căpităneanu Bogdan Marian – 92,50
 3.Staicu Dan-Andrei – 91,00
 4.Coman Andrei – 90,00
 5.Roadevin Ştefan – 90,00
 6.Drăghici David – 89,50
 7.Cloşcă Andrei Armand – 89,00
 8.Moroianu Andrei-Călin – 88,50
 9.Topor Maria-Sabina – 79,00
10.Moldoveanu Antonio-Florian – 75,00
11.Butnaru Andrei Hristo – 65,50


Rezultatele concursului Evaluare naţională în educaţie – Limba Română – Etapa a III-a:

Clasa I

 1.Cârjilă Ana-Teodora – 100,00
 2.Simion Andrei-Laurențiu – 100,00
 3.Ştefan Delia Cristina – 100,00
 4.Ion Daniel-Alexandru – 98,00
 5.Dănăilă Eduard-Daniel – 94,00
 6.Filoti Cristina – 94,00
 7.Muraru Mircea – 92,00
 8.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana – 91,00
 9.Stoian Laura – 90,00

Clasa a II-a

 1.Gavriliu Ana-Ruxandra – 92,00
 2.Radu Eduard-Alexandru – 92,00
 3.Mocanu George-Adrian – 89,00
 4.Rădulescu Neagu Alexandru – 87,00
 5.Tomescu Andrei-Cristian – 86,00
 6.Băbeanu Ştefania – 79,00
 7.Prodan Alex-Valentin – 67,00

Clasa a III-a

 1.Dicianu Maria – 92,00
 2.Başno Ana-Maria – 88,00
 3.Măcineanu Maria-Irina – 88,00
 4.Toader Wiliam-Ioan – 88,00
 5.Vechiu Rareş – 73,00

Clasa a IV-a

 1.Surdu Cristian – 88,00
 2.Căpităneanu Bogdan Marian – 84,00
 3.Cloşcă Andrei Armand – 75,00
 4.Fotin Andrei-Ştefan – 70,00
 5.Drăghici David – 67,00
 6.Moldoveanu Antonio-Florian – 67,00
 7.Muraru Alexandru – 64,00


Rezultatele concursului Evaluarea naţională în educaţie – Matematică – Etapa a III – a:

Clasa I

 1.Simion Andrei-Laurențiu – 80,00
 2.Stoian Laura – 78,00
 3.Cârjilă Ana-Teodora – 73,00
 4.Dănăilă Eduard-Daniel – 70,00
 5.Filoti Cristina – 70,00
 6.Ion Daniel-Alexandru – 70,00
 7.Crăciun Ioana-Cătălina – 68,00
 8.Diacăn Voica-Ioana-Cristiana – 68,00
 9.David Eduard-Florin – 58,00
10.Deculescu Cosmina – Maria – 45,00
11.Muraru Mircea – 35,00

Clasa a II-a

 1.Radu Eduard-Alexandru – 93,00
 2.Gavriliu Ana-Ruxandra – 91,00
 3.Rădulescu Neagu Alexandru – 84,00
 4.Tomescu Andrei-Cristian – 83,00
 5.Prodan Alex-Valentin – 82,00
 6.Mocanu George-Adrian – 68,00

Clasa a III-a

 1.Petrea Vlad-Ştefan – 100,00
 2.Dicianu Maria – 98,00
 3.Măcineanu Maria-Irina – 98,00
 4.Toader Wiliam-Ioan – 90,00
 5.Başno Ana-Maria – 83,00
 6.Vechiu Rareş – 82,00

Clasa a IV-a

 1.Fotin Andrei-Ştefan – 96,00
 2.Cloşcă Andrei Armand – 92,00
 3.Surdu Cristian – 92,00
 4.Căpităneanu Bogdan Marian – 90,00
 5.Drăghici David – 90,00
 6.Muraru Alexandru – 81,00
 7.Coman Andrei – 61,00


Rezultatele concursului Evaluare naţională în educaţie – Limba Engleză – Etapa I:

Clasa a III-a

 1.Măcineanu Maria-Irina – 100,00
 2.Toader Wiliam-Ioan – 100,00
 3.Dicianu Maria – 94,00
 4.Ivanov Maria – 91,00

Clasa a IV-a

 1.Căpităneanu Bogdan Marian – 100,00
 2.Drăghici David – 100,00
 3.Moroianu Andrei-Călin – 100,00
 4.Surdu Cristian – 96,00
 5.Fotin Andrei-Ştefan – 95,00
 6.Roadevin Ştefan – 95,00
 7.Cloşcă Andrei Armand – 94,00


Rezultatele concursului Evaluare naţională în educaţie – Limba Engleză – Etapa a II – a

Clasa a III-a

 1.Dicianu Maria – 100,00
 2.Ivanov Maria – 100,00
 3.Măcineanu Maria-Irina – 100,00
 4.Toader Wiliam-Ioan – 100,00
 5.Petrea Vlad-Ştefan – 99,00
 6.Istrate Alexandra – 76,00
 7.Stoica Alina-Mihaela – 73,50

Clasa a IV-a

 1.Căpităneanu Bogdan Marian – 100,00
 2.Drăghici David – 100,00
 3.Moroianu Andrei-Călin – 100,00
 4.Surdu Cristian – 100,00
 5.Fotin Andrei-Ştefan – 98,00
 6.Cloşcă Andrei Armand – 94,50
 7.Staicu Dan-Andrei – 94,50
 8.Coman Andrei – 89,00
 9.Butnaru Andrei Hristo – 67,00


Rezultatele concursului „Fii inteligent la matematică”

Clasa a II-a

 1.Gavriliu Ana-Ruxandra – 100,00
 2.Tomescu Andrei-Cristian – 99,00
 3.Mocanu George-Adrian – 97,00
 4.Tălîmbă Alin-Ștefan – 90,00
 5.Radu Eduard-Alexandru – 73,00
 6.Rădulescu Neagu Alexandru – 71,50
 7.Barbu Florin Gabriel – 67,50

Clasa a III-a

 1.Măcineanu Maria-Irina – 90,00
 2.Papuc David-Alexandru – 90,00
 3.Toader Wiliam-Ioan – 86,00
 4.Vasile Maria Irina – 84,00
 5.Dicianu Maria – 75,00
 6.Petrea Vlad-Ştefan – 75,00
 7.Ivanov Andrei-Eduard – 71,00
 8.Stoica Alina-Mihaela – 61,00
 9.Sarivan Diana-Irina – 59,00
10.Morea Gabriel Antonio – 48,00
11.Vechiu Rareş – 41,00
12.Leu Bogdan-Viorel – 36,00
13.Istrate Alexandra – 35,00

Clasa a IV-a

 1.Căpităneanu Bogdan Marian – 100,00
 2.Cloşcă Andrei Armand – 100,00
 3.Drăghici David – 100,00
 4.Fotin Andrei-Ştefan – 100,00
 5.Moroianu Andrei-Călin – 100,00
 6.Pascu Theodora Alexandra – 100,00
 7.Roadevin Ştefan – 100,00
 8.Staicu Dan-Andrei – 100,00
 9.Surdu Cristian – 100,00
10.Coman Andrei – 94,00
11.Aninos Alex-Alin – 90,00
12.Lefter Maria-Isabela – 90,00
13.Moldoveanu Antonio-Florian – 90,00
14.Topor Maria-Sabina – 90,00
15.Ifrim Flavius-Iulian – 86,00
16.Murea Vlad – 86,00

Rezultatele concursului „Micul matematician”:

Clasa a II-a

 1.Başno Ana-Maria – 100,00
 2.Dicianu Maria – 100,00
 3.Ivanov Andrei-Eduard – 100,00
 4.Ivanov Maria – 100,00
 5.Juratu Denis-Daniel – 100,00
 6.Leu Bogdan-Viorel – 100,00
 7.Măcineanu Maria-Irina – 100,00
 8.Morea Gabriel Antonio – 100,00
 9.Petrea Vlad-Ştefan – 100,00
10.Ştefan Bogdan-Adrian – 100,00
11.Toader Wiliam-Ioan – 100,00
12.Vasile Maria Irina – 100,00
13.Vechiu Rareş – 100,00
14.Papuc David-Alexandru – 98,00

Clasa a III-a

 1.Pascu Theodora Alexandra – 92,00
 2.Fotin Andrei-Ştefan – 91,00
 3.Căpităneanu Bogdan Marian – 90,00
 4.Cloşcă Andrei Armand – 90,00
 5.Roadevin Ştefan – 85,00
 6.Surdu Cristian – 85,00
 7.Drăghici David – 83,00
 8.Moroianu Andrei-Călin – 83,00
 9.Murea Vlad – 79,00
10.Alexandrescu Cosmin Gabriel – 78,00
11.Staicu Dan-Andrei – 78,00
12.Stroe Sebastian-Arpad – 75,00

Clasa a IV-a

 1.Becheanu Luca – 78,00
 2.Beiliciu Vlad-Alexandru – 78,00
 3.Sarău Irina-Maria – 78,00
 4.Tănase Sorin Ştefan – 76,00
 5.Florea Mihaela – 74,00


Rezultatele concursului „Cangurul matematic”:

Clasa I

 1.Băbeanu Ştefania – Excelent
 2.Grigore Ioan Bogdan – Excelent
 3.Tomescu Andrei-Cristian – Excelent
 4.Calu Ştefan – Foarte bine
 5.Prodan Alex-Valentin – Foarte bine
 6.Radu Eduard-Alexandru – Bine
 7.Strati Maria Daniela – Bine

Clasa a II-a

 1.Dicianu Maria – Excelent
 2.Ivanov Andrei-Eduard – Excelent
 3.Măcineanu Maria-Irina – Excelent
 4.Papuc David-Alexandru – Excelent
 5.Stoica Alina-Mihaela – Excelent
 6.Toader Wiliam-Ioan – Excelent
 7.Grabovenco Bogdan-Iulian – Foarte bine
 8.Leu Bogdan-Viorel – Foarte bine
 9.Morea Gabriel Antonio – Foarte bine
10.Ştefan Bogdan-Adrian – Foarte bine
11.Vechiu Rareş – Foarte bine
12.Petrea Vlad-Ştefan – Bine
13.Vasile Maria Irina – Bine

Clasa a III-a

 1.Căpităneanu Bogdan Marian – Excelent
 2.Drăghici David – Excelent
 3.Fotin Andrei-Ştefan – Excelent
 4.Moroianu Andrei-Călin – Excelent
 5.Murea Vlad – Excelent
 6.Roadevin Ştefan – Excelent
 7.Staicu Dan-Andrei – Excelent
 8.Stroe Sebastian-Arpad – Excelent
 9.Surdu Cristian – Excelent
10.Alexandrescu Cosmin Gabriel – Foarte bine
11.Cloşcă Andrei Armand – Foarte bine
12.Ifrim Flavius-Iulian – Foarte bine
13.Lefter Maria-Isabela – Foarte bine
14.Moldoveanu Antonio-Florian – Foarte bine
15.Muraru Alexandru – Foarte bine
16.Pascu Theodora Alexandra – Foarte bine
17.Sasu Dragoş-Eduard – Foarte bine
18.Topor Maria-Sabina – Foarte bine
19.Butnaru Andrei Hristo – Bine
20.Coman Andrei – Bine

Clasa a IV-a

 1.Sarău Irina-Maria – 96,25
 2.Bacalu Andrei – 95,00
 3.Marin Bianca-Teodora – 90,00
 4.Beiliciu Vlad-Alexandru – 86,25
 5.Necula Bogdan – 83,75
 6.Florea Mihaela – 78,75
 7.Moroianu Gabriel Alexandru – 71,25
 8.Tănase Sorin Ştefan – 71,25
 9.Becheanu Luca – 62,50
10.Crassas Andrei-Alexandru – 62,50
11.Ştefănescu Alexandra – 60,00
12.Taman Tudor – 57,50
13.Surdu Cosmin-Mihai – 48,75
14.Curcă Răzvan – 46,25
15.Procaci Rareş-Alin – 43,75
16.Filoti Ruxandra – 22,50


Rezultatele concursului „Cangurul în Lumea Poveştilor”:

Clasa I

 1.Băbeanu Ştefania – Excelent
 2.Gavriliu Ana-Ruxandra – Excelent
 3.Grigore Ioan Bogdan – Excelent
 4.Prodan Alex-Valentin – Excelent
 5.Radu Eduard-Alexandru – Excelent
 6.Rădulescu Neagu Alexandru – Excelent
 7.Strati Maria Daniela – Excelent
 8.Tălîmbă Alin-Ștefan – Excelent
 9.Tomescu Andrei-Cristian – Excelent
10.Calu Ştefan – Foarte bine
11.Ceamă Ionuț Cristian – Bine

Clasa a II-a

 1.Başno Ana-Maria – Excelent
 2.Dicianu Maria – Excelent
 3.Ivanov Andrei-Eduard – Excelent
 4.Juratu Denis-Daniel – Excelent
 5.Leu Bogdan-Viorel – Excelent
 6.Măcineanu Maria-Irina – Excelent
 7.Papuc David-Alexandru – Excelent
 8.Petrea Vlad-Ştefan – Excelent
 9.Stoica Alina-Mihaela – Excelent
10.Ştefan Bogdan-Adrian – Excelent
11.Toader Wiliam-Ioan – Excelent
12.Vasile Maria Irina – Excelent
13.Vechiu Rareş – Excelent

Clasa a III-a

 1.Aninos Alex-Alin – Excelent
 2.Căpităneanu Bogdan Marian – Excelent
 3.Cloşcă Andrei Armand – Excelent
 4.Coman Andrei – Excelent
 5.Drăghici David – Excelent
 6.Fotin Andrei-Ştefan – Excelent
 7.Ifrim Flavius-Iulian – Excelent
 8.Moroianu Andrei-Călin – Excelent
 9.Pascu Theodora Alexandra – Excelent
10.Roadevin Ştefan – Excelent
11.Staicu Dan-Andrei – Excelent
12.Stroe Sebastian-Arpad – Excelent
13.Surdu Cristian – Excelent
14.Topor Maria-Sabina – Excelent
15.Vasile Eddyn-Cristian – Excelent
16.Butnaru Andrei Hristo – Foarte bine
17.Moldoveanu Antonio-Florian – Foarte bine

Clasa a IV-a

 1.Bacalu Andrei – Excelent
 2.Becheanu Luca – Excelent
 3.Beiliciu Vlad-Alexandru – Excelent
 4.Crassas Andrei-Alexandru – Excelent
 5.Curcă Răzvan – Excelent
 6.Dima Robert-Gabriel – Excelent
 7.Filoti Ruxandra – Excelent
 8.Florea Mihaela – Excelent
 9.Marin Bianca-Teodora – Excelent
10.Necula Bogdan – Excelent
11.Procaci Rareş-Alin – Excelent
12.Sarău Irina-Maria – Excelent
13.Surdu Cosmin-Mihai – Excelent
14.Ştefănescu Alexandra – Excelent
15.Tănase Sorin Ştefan – Excelent


Rezultatele concursului „Cangurul lingvist” secţiunea engleză – germană

Clasa a III-a

 1.Staicu Dan-Andrei – 200,00
 2.Surdu Cristian – 193,75
 3.Cloşcă Andrei Armand – 182,50
 4.Fotin Andrei-Ştefan – 181,25
 5.Roadevin Ştefan – 178,75
 6.Murea Vlad – 177,50
 7.Coman Andrei – 175,75
 8.Drăghici David – 160,75
 9.Moroianu Andrei-Călin – 160,25
10.Pascu Theodora Alexandra – 150,00
11.Butnaru Andrei Hristo – 28,50

Clasa a IV-a

 1.Beiliciu Vlad-Alexandru – 193,75
 2.Florea Mihaela – 180,00
 3.Curcă Răzvan – 172,50
 4.Sarău Irina-Maria – 165,25
 5.Filoti Ruxandra – 155,00
 6.Becheanu Luca – 147,75
 7.Dima Robert-Gabriel – 104,00
 8.Marin Bianca-Teodora – 97,75


Rezultatele concursului judeţean de creaţie literară „Din lumea celor care nu cuvântă” – secţiunea proză:

Clasa a III-a

 1.Staicu Dan-Andrei – Menţiune

Clasa a IV-a

 1.Florea Mihaela – 82,00


Rezultatele concursului judeţean de ortografie „Ion Creangă”:

Clasa a IV-a

 1.Sarău Irina-Maria – Menţiune


Rezultatele concursului „Comunicare. Ortografie”:

Clasa a II-a

 1.Toader Wiliam-Ioan – 99,00
 2.Ivanov Maria – 98,00
 3.Vechiu Rareş – 98,00
 4.Măcineanu Maria-Irina – 97,00
 5.Petrea Vlad-Ştefan – 97,00
 6.Dicianu Maria – 93,00
 7.Ştefan Bogdan-Adrian – 88,00

Clasa a III-a

 1.Pascu Theodora Alexandra – 100,00
 2.Căpităneanu Bogdan Marian – 96,00
 3.Lefter Maria-Isabela – 96,00
 4.Murea Vlad – 95,00
 5.Staicu Dan-Andrei – 95,00
 6.Alexandrescu Cosmin Gabriel – 94,00
 7.Drăghici David – 94,00
 8.Roadevin Ştefan – 94,00
 9.Surdu Cristian – 94,00
10.Fotin Andrei-Ştefan – 92,00
11.Moroianu Andrei-Călin – 91,00
12.Coman Andrei – 88,00
13.Stroe Sebastian-Arpad – 88,00
14.Moldoveanu Antonio-Florian – 83,50
15.Topor Maria-Sabina – 83,00
16.Cloşcă Andrei Armand – 81,00
17.Butnaru Andrei Hristo – 77,00

Clasa a IV-a

 1.Sarău Irina-Maria – 95,00
 2.Filoti Ruxandra – 93,00
 3.Bacalu Andrei – 92,00
 4.Marin Bianca-Teodora – 91,00
 5.Becheanu Luca – 90,00
 6.Crassas Andrei-Alexandru – 89,00
 7.Tănase Sorin Ştefan – 88,00
 8.Florea Mihaela – 87,00
 9.Procaci Rareş-Alin – 86,50
10.Taman Tudor – 86,00
11.Dima Robert-Gabriel – 74,00


Rezultatele concursului Evaluarea naţională în educaţie – Matematică – Etapa predictivă:

Clasa a II-a

 1.Măcineanu Maria-Irina – 85,00
 2.Dicianu Maria – 84,00
 3.Croitoru Ionuţ – 70,00
 4.Toader Wiliam-Ioan – 68,00
 5.Vechiu Rareş – 67,00
 6.Başno Ana-Maria – 63,00
 7.Papuc David-Alexandru – 56,00
 8.Sarivan Diana-Irina – 56,00

Clasa a III-a

 1.Moroianu Andrei-Călin – 81,00
 2.Fotin Andrei-Ştefan – 80,00
 3.Căpităneanu Bogdan Marian – 79,00
 4.Roadevin Ştefan – 79,00
 5.Drăghici David – 78,00
 6.Staicu Dan-Andrei – 71,00
 7.Stroe Sebastian-Arpad – 70,00
 8.Murea Vlad – 67,00
 9.Surdu Cristian – 65,00
10.Cloşcă Andrei Armand – 64,00
11.Muraru Alexandru – 59,00
12.Coman Andrei – 55,00
13.Lefter Maria-Isabela – 55,00

Clasa a IV-a

 1.Tănase Sorin Ştefan – 81,00
 2.Marin Bianca-Teodora – 77,00
 3.Bacalu Andrei – 71,00
 4.Necula Bogdan – 70,00
 5.Beiliciu Vlad-Alexandru – 60,00
 6.Stroe Dragoş – 60,00
 7.Jipa George Alexandru – 56,00
 8.Curcă Răzvan – 50,00


Rezultatele concursului Evaluarea naţională în educaţie – Limba Română – Etapa predictivă:

Clasa a II-a

 1.Toader Wiliam-Ioan – Premiul I
 2.Papuc David-Alexandru – Premiul III
 3.Dicianu Maria – Premiul IV
 4.Măcineanu Maria-Irina – 95,00
 5.Ivanov Maria – 93,00
 6.Başno Ana-Maria – 92,00
 7.Croitoru Ionuţ – 92,00
 8.Sarivan Diana-Irina – 87,00
 9.Vechiu Rareş – 84,00
10.Stoica Alina-Mihaela – 81,00

Clasa a III-a

 1.Drăghici David – 93,00
 2.Coman Andrei – 90,00
 3.Staicu Dan-Andrei – 90,00
 4.Moroianu Andrei-Călin – 88,00
 5.Căpităneanu Bogdan Marian – 87,00
 6.Muraru Alexandru – 87,00
 7.Roadevin Ştefan – 86,00
 8.Surdu Cristian – 86,00
 9.Fotin Andrei-Ştefan – 84,00
10.Cloşcă Andrei Armand – 81,00

Clasa a IV-a

 1.Florea Mihaela – 95,00
 2.Marin Bianca-Teodora – 95,00
 3.Becheanu Luca – 88,00
 4.Beiliciu Vlad-Alexandru – 85,00
 5.Curcă Răzvan – 85,00
 6.Necula Bogdan – 79,00
 7.Jipa George Alexandru – 77,00
 8.Tănase Sorin Ştefan – 72,00
 9.Surdu Cosmin-Mihai – 71,00
10.Filoti Ruxandra – 69,00
11.Moroianu Gabriel Alexandru – 64,00
12.Bacalu Andrei – 61,00


Rezultatele concursului ”Cangurul Explorator”:

Clasa a III-a

 1.Fotin Andrei-Ştefan – Excelent
 2.Roadevin Ştefan – Excelent
 3.Surdu Cristian – Excelent

Clasa a IV-a

 1.Beiliciu Vlad-Alexandru – Excelent
 2.Dima Robert-Gabriel – Excelent
 3.Marin Bianca-Teodora – Excelent
 4.Sarău Irina-Maria – Excelent
 5.Taman Tudor – Excelent
 6.Tănase Sorin Ştefan – Excelent
 7.Filoti Ruxandra – Foarte bine
 8.Florea Mihaela – Foarte bine
 9.Necula Bogdan – Foarte bine


Rezultatele concursului Evaluarea naţională în educaţie – Matematică – Etapa a II – a:

Clasa a II-a

 1.Măcineanu Maria-Irina – 100,00
 2.Dicianu Maria – 93,00
 3.Petrea Vlad-Ştefan – 91,00
 4.Ştefan Bogdan-Adrian – 86,00
 5.Başno Ana-Maria – 83,00
 6.Papuc David-Alexandru – 79,00
 7.Toader Wiliam-Ioan – 79,00
 8.Vechiu Rareş – 72,00
 9.Morea Gabriel Antonio – 41,00

Clasa a III-a

 1.Staicu Dan-Andrei – 96,00
 2.Pascu Theodora Alexandra – 91,00
 3.Fotin Andrei-Ştefan – 89,00
 4.Drăghici David – 85,00
 5.Stroe Sebastian-Arpad – 83,00
 6.Căpităneanu Bogdan Marian – 82,00
 7.Cloşcă Andrei Armand – 82,00
 8.Moroianu Andrei-Călin – 81,00
 9.Surdu Cristian – 76,00
10.Ifrim Flavius-Iulian – 67,00
11.Coman Andrei – 54,00

Clasa a IV-a

 1.Bacalu Andrei – 90,00
 2.Beiliciu Vlad-Alexandru – 88,00
 3.Tănase Sorin Ştefan – 87,00
 4.Crassas Andrei-Alexandru – 86,00
 5.Jipa George Alexandru – 82,00
 6.Curcă Răzvan – 81,00
 7.Marin Bianca-Teodora – 78,00
 8.Becheanu Luca – 76,00
 9.Sarău Irina-Maria – 76,00
10.Moroianu Gabriel Alexandru – 75,00
11.Filoti Ruxandra – 73,00
12.Necula Bogdan – 71,00
13.Procaci Rareş-Alin – 67,00
14.Militaru Ana-Maria-Lăcrămioara – 52,00


Rezultatele concursului Evaluare naţională în educaţie – Limba Română – Etapa a II-a:

Clasa a II-a

 1.Dicianu Maria – 100,00
 2.Măcineanu Maria-Irina – 99,00
 3.Ivanov Maria – 94,00
 4.Başno Ana-Maria – 91,00
 5.Toader Wiliam-Ioan – 91,00
 6.Petrea Vlad-Ştefan – 85,00
 7.Ştefan Bogdan-Adrian – 85,00
 8.Vechiu Rareş – 82,00

Clasa a III-a

 1.Căpităneanu Bogdan Marian – 99,00
 2.Surdu Cristian – 98,00
 3.Drăghici David – 97,00
 4.Moroianu Andrei-Călin – 97,00
 5.Coman Andrei – 94,00
 6.Pascu Theodora Alexandra – 94,00
 7.Murea Vlad – 93,00
 8.Staicu Dan-Andrei – 93,00
 9.Cloşcă Andrei Armand – 89,00
10.Fotin Andrei-Ştefan – 87,00
11.Lefter Maria-Isabela – 87,00
12.Muraru Alexandru – 85,00
13.Moldoveanu Antonio-Florian – 80,00
14.Ifrim Flavius-Iulian – 66,00

Clasa a IV-a

 1.Becheanu Luca – 98,00
 2.Florea Mihaela – 98,00
 3.Sarău Irina-Maria – 94,00
 4.Jipa George Alexandru – 90,00
 5.Beiliciu Vlad-Alexandru – 88,00
 6.Tănase Sorin Ştefan – 87,00
 7.Necula Bogdan – 84,00
 8.Curcă Răzvan – 83,00
 9.Marin Bianca-Teodora – 81,00
10.Bacalu Andrei – 77,00
11.Militaru Ana-Maria-Lăcrămioara – 73,00
12.Taman Tudor – 72,00
13.Crassas Andrei-Alexandru – 71,00
14.Surdu Cosmin-Mihai – 65,00
15.Filoti Ruxandra – 64,00


Rezultatele concursului Evaluare naţională în educaţie – Limba Engleză – Etapa a II-a:

Clasa a III-a

 1.Căpităneanu Bogdan Marian – 100,00
 2.Drăghici David – 100,00
 3.Moroianu Andrei-Călin – 100,00
 4.Cloşcă Andrei Armand – 97,00
 5.Surdu Cristian – 85,00
 6.Coman Andrei – 81,50
 7.Fotin Andrei-Ştefan – 79,00
 8.Roadevin Ştefan – 76,50

Clasa a IV-a

 1.Curcă Răzvan – Premiul I
 2.Florea Mihaela – Premiul II
 3.Jipa George Alexandru – 94,50
 4.Marin Bianca-Teodora – 88,50
 5.Bacalu Andrei – 87,50
 6.Sarău Irina-Maria – 87,50
 7.Necula Bogdan – 86,00
 8.Beiliciu Vlad-Alexandru – 83,50
 9.Surdu Cosmin-Mihai – 80,50


Rezultatele concursului Evaluare naţională în educaţie – Limba Română – Etapa a III-a:

Clasa a II-a

 1.Măcineanu Maria-Irina – 98,00
 2.Başno Ana-Maria – 97,00
 3.Ivanov Maria – 95,00
 4.Dicianu Maria – 89,00
 5.Toader Wiliam-Ioan – 79,00
 6.Stoica Alina-Mihaela – 70,00

Clasa a III-a

 1.Staicu Dan-Andrei – 95,00
 2.Roadevin Ştefan – 91,00
 3.Moroianu Andrei-Călin – 90,00
 4.Surdu Cristian – 90,00
 5.Drăghici David – 89,00
 6.Fotin Andrei-Ştefan – 89,00
 7.Cloşcă Andrei Armand – 83,00
 8.Coman Andrei – 82,00
 9.Murea Vlad – 77,00
10.Moldoveanu Antonio-Florian – 75,00
11.Muraru Alexandru – 63,00

Clasa a IV-a

 1.Florea Mihaela – 97,00
 2.Marin Bianca-Teodora – 96,00
 3.Becheanu Luca – 95,00
 4.Sarău Irina-Maria – 95,00
 5.Curcă Răzvan – 90,00
 6.Necula Bogdan – 89,00
 7.Jipa George Alexandru – 84,00
 8.Militaru Ana-Maria-Lăcrămioara – 83,00
 9.Bacalu Andrei – 78,00


Rezultatele concursului internaţional „Leagănul Poveştilor” – creaţie literară şi creaţie plastică:

Clasa a IV-a

 1.Florea Mihaela – Premiul I
 2.Beiliciu Vlad-Alexandru – Premiul II
 3.Marin Bianca-Teodora – Premiul II
 4.Sarău Irina-Maria – Premiul II


Rezultatele concursului Evaluarea naţională în educaţie – Matematică – Etapa a III – a:

Clasa a II-a

 1.Stoica Alina-Mihaela – 94,00
 2.Măcineanu Maria-Irina – 93,00
 3.Başno Ana-Maria – 89,00
 4.Toader Wiliam-Ioan – 89,00
 5.Dicianu Maria – 86,00
 6.Ivanov Maria – 84,00
 7.Vechiu Rareş – 82,00
 8.Papuc David-Alexandru – 77,00

Clasa a III-a

 1.Drăghici David – 98,00
 2.Moroianu Andrei-Călin – 98,00
 3.Căpităneanu Bogdan Marian – 96,00
 4.Fotin Andrei-Ştefan – 93,00
 5.Stroe Sebastian-Arpad – 93,00
 6.Surdu Cristian – 90,00
 7.Staicu Dan-Andrei – 89,00
 8.Cloşcă Andrei Armand – 86,00
 9.Roadevin Ştefan – 85,00
10.Muraru Alexandru – 60,00

Clasa a IV-a

 1.Florea Mihaela – 93,00
 2.Bacalu Andrei – 89,00
 3.Jipa George Alexandru – 89,00
 4.Sarău Irina-Maria – 88,00
 5.Necula Bogdan – 84,00
 6.Marin Bianca-Teodora – 83,00
 7.Becheanu Luca – 81,00
 8.Tănase Sorin Ştefan – 79,00

Rezultatele concursului „Micul matematician”:

Clasa a II-a

 1.Căpităneanu Bogdan Marian – Premiul I
 2.Moroianu Andrei-Călin – Premiul I
 3.Staicu Dan-Andrei – Premiul I
 4.Surdu Cristian – Premiul I
 5.Drăghici David – Premiul II
 6.Pascu Theodora Alexandra – Premiul III
 7.Fotin Andrei-Ştefan – Menţiune
 8.Murea Vlad – Menţiune
 9.Roadevin Ştefan – Menţiune
10.Topor Maria-Sabina – Menţiune
11.Cloşcă Andrei Armand – 69,00
12.Coman Andrei – 66,00
13.Lefter Maria-Isabela – 49,00

Clasa a III-a

 1.Taman Tudor – Premiul III
 2.Florea Mihaela – 80,00
 3.Beiliciu Vlad-Alexandru – 72,00
 4.Jipa George Alexandru – 72,00
 5.Sarău Irina-Maria – 67,00
 6.Surdu Cosmin-Mihai – 67,00
 7.Bacalu Andrei – 62,00
 8.Marin Bianca-Teodora – 61,00
 9.Necula Bogdan – 60,00
10.Becheanu Luca – 58,00
11.Dima Robert-Gabriel – 53,00
12.Tănase Sorin Ştefan – 52,00
13.Curcă Răzvan – 50,00

Clasa a IV-a

 1.Grosu Lia Maria – Premiul I
 2.Lazăr Maria Aristiţa – Premiul I
 3.Popa Ştefan Andrei – Premiul I
 4.Văleanu Alexandra – Premiul I
 5.Dumitriu Andreea – Premiul II
 6.Budan Andrei Tudor – Premiul III
 7.Tălîmbă Vlad Ioan – Premiul III


Rezultatele concursului „Cangurul matematic”:

Clasa I

 1.Başno Ana-Maria – Excelent
 2.Croitoru Ionuţ – Excelent
 3.Dicianu Maria – Excelent
 4.Ivanov Maria – Excelent
 5.Leu Bogdan-Viorel – Excelent
 6.Măcineanu Maria-Irina – Excelent
 7.Morea Gabriel Antonio – Excelent
 8.Papuc David-Alexandru – Excelent
 9.Petrea Vlad-Ştefan – Excelent
10.Sarivan Diana-Irina – Excelent
11.Stoica Alina-Mihaela – Excelent
12.Ştefan Bogdan-Adrian – Excelent
13.Toader Wiliam-Ioan – Excelent
14.Vechiu Rareş – Excelent
15.Vasile Maria Irina – Bine

Clasa a II-a

 1.Cloşcă Andrei Armand – Excelent
 2.Drăghici David – Excelent
 3.Fotin Andrei-Ştefan – Excelent
 4.Moroianu Andrei-Călin – Excelent
 5.Murea Vlad – Excelent
 6.Roadevin Ştefan – Excelent
 7.Alexandrescu Cosmin Gabriel – Foarte bine
 8.Butnaru Andrei Hristo – Foarte bine
 9.Lefter Maria-Isabela – Foarte bine
10.Moldoveanu Antonio-Florian – Foarte bine
11.Muraru Alexandru – Foarte bine
12.Ifrim Flavius-Iulian – Bine
13.Topor Maria-Sabina – Bine

Clasa a III-a

 1.Jipa George Alexandru – 80,00
 2.Curcă Răzvan – 76,25
 3.Tănase Sorin Ştefan – 71,25
 4.Taman Tudor – 65,00
 5.Becheanu Luca – 63,75
 6.Florea Mihaela – 62,50
 7.Necula Bogdan – 61,25
 8.Beiliciu Vlad-Alexandru – 57,50
 9.Marin Bianca-Teodora – 57,50
10.Surdu Cosmin-Mihai – 57,50
11.Dima Robert-Gabriel – 55,00
12.Sarău Irina-Maria – 55,00
13.Crassas Andrei-Alexandru – 53,75
14.Bedreag Rareş-Andrei – 52,50
15.Bacalu Andrei – 48,75
16.Moroianu Gabriel Alexandru – 48,75
17.Ştefănescu Alexandra – 47,50
18.Militaru Ana-Maria-Lăcrămioara – 45,00
19.Stroe Dragoş – 45,00
20.Filoti Ruxandra – 40,00
21.Pavel Robert-Lucian – 36,25

Clasa a IV-a

 1.Popa Ştefan Andrei – 102,50
 2.Budan Andrei Tudor – 77,50
 3.Grosu Lia Maria – 77,50
 4.Văleanu Alexandra – 76,25
 5.Dumitriu Andreea – 62,50
 6.Lazăr Maria Aristiţa – 47,50


Rezultatele concursului „Cangurul în Lumea Poveştilor”:

Clasa I

 1.Başno Ana-Maria – Excelent
 2.Croitoru Ionuţ – Excelent
 3.Dicianu Maria – Excelent
 4.Ivanov Maria – Excelent
 5.Juratu Denis-Daniel – Excelent
 6.Leu Bogdan-Viorel – Excelent
 7.Măcineanu Maria-Irina – Excelent
 8.Morea Gabriel Antonio – Excelent
 9.Papuc David-Alexandru – Excelent
10.Petrea Vlad-Ştefan – Excelent
11.Sarivan Diana-Irina – Excelent
12.Stoica Alina-Mihaela – Excelent
13.Ştefan Bogdan-Adrian – Excelent
14.Toader Wiliam-Ioan – Excelent
15.Vasile Maria Irina – Excelent
16.Vechiu Rareş – Excelent

Clasa a II-a

 1.Alexandrescu Cosmin Gabriel – Excelent
 2.Aninos Alex-Alin – Excelent
 3.Căpităneanu Bogdan Marian – Excelent
 4.Cloşcă Andrei Armand – Excelent
 5.Coman Andrei – Excelent
 6.Drăghici David – Excelent
 7.Fotin Andrei-Ştefan – Excelent
 8.Ifrim Flavius-Iulian – Excelent
 9.Lefter Maria-Isabela – Excelent
10.Moldoveanu Antonio-Florian – Excelent
11.Moroianu Andrei-Călin – Excelent
12.Muraru Alexandru – Excelent
13.Murea Vlad – Excelent
14.Pascu Theodora Alexandra – Excelent
15.Roadevin Ştefan – Excelent
16.Staicu Dan-Andrei – Excelent
17.Stroe Sebastian-Arpad – Excelent
18.Surdu Cristian – Excelent
19.Topor Maria-Sabina – Excelent
20.Vasile Eddyn-Cristian – Excelent
21.Butnaru Andrei Hristo – Foarte bine
22.Stănuţ Alexandra-Petronela – Foarte bine

Clasa a III-a

 1.Bacalu Andrei – Excelent
 2.Becheanu Luca – Excelent
 3.Bedreag Rareş-Andrei – Excelent
 4.Beiliciu Vlad-Alexandru – Excelent
 5.Curcă Răzvan – Excelent
 6.Dima Robert-Gabriel – Excelent
 7.Filoti Ruxandra – Excelent
 8.Florea Mihaela – Excelent
 9.Jipa George Alexandru – Excelent
10.Marin Bianca-Teodora – Excelent
11.Moroianu Gabriel Alexandru – Excelent
12.Necula Bogdan – Excelent
13.Procaci Rareş-Alin – Excelent
14.Sarău Irina-Maria – Excelent
15.Stroe Dragoş – Excelent
16.Ştefănescu Alexandra – Excelent
17.Taman Tudor – Excelent
18.Tănase Sorin Ştefan – Excelent
19.Militaru Ana-Maria-Lăcrămioara – Foarte bine
20.Pavel Robert-Lucian – Foarte bine

Clasa a IV-a

 1.Budan Andrei Tudor – Excelent
 2.Dumitriu Andreea – Excelent
 3.Grosu Lia Maria – Excelent
 4.Lazăr Maria Aristiţa – Excelent
 5.Popa Ştefan Andrei – Excelent
 6.Riga Davide – Excelent
 7.Tălîmbă Vlad Ioan – Excelent
 8.Trufaş Ştefania – Excelent


Rezultatele concursului „Cangurul lingvist” secţiunea engleză – germană:

Clasa a III-a

 1.Beiliciu Vlad-Alexandru – 195,00
 2.Sarău Irina-Maria – 195,00
 3.Bacalu Andrei – 190,00
 4.Curcă Răzvan – 188,75
 5.Taman Tudor – 188,75
 6.Florea Mihaela – 186,25
 7.Jipa George Alexandru – 181,25
 8.Marin Bianca-Teodora – 170,00
 9.Becheanu Luca – 161,25
10.Filoti Ruxandra – 151,25
11.Dima Robert-Gabriel – 140,00
12.Crassas Andrei-Alexandru – 132,50

Clasa a IV-a

 1.Popa Ştefan Andrei – 188,75
 2.Budan Andrei Tudor – 162,50
 3.Dumitriu Andreea – 162,50
 4.Lazăr Maria Aristiţa – 158,75
 5.Grosu Lia Maria – 156,25
 6.Trufaş Ştefania – 123,75


Rezultatele concursului judeţean de creaţie literară „Din lumea celor care nu cuvântă” – secţiunea proză:

Clasa a III-a

 1.Florea Mihaela – Menţiune


Rezultatele concursului judeţean de creaţie literară „Din lumea celor care nu cuvântă” – secţiunea poezie:

Clasa a IV-a

 1.Văleanu Alexandra – Premiul I


Rezultatele concursului judeţean de ortografie „Ion Creangă”:

Clasa a IV-a

 1.Tălîmbă Vlad Ioan – Menţiune


Rezultatele concursului judeţean de pictură „Culorile primăverii”:

Clasa a IV-a

 1.Popa Ştefan Andrei – Menţiune


Rezultatele concursului „Comunicare. Ortografie”:

Clasa a III-a

 1.Bacalu Andrei – Premiul I
 2.Sarău Irina-Maria – Premiul I
 3.Taman Tudor – Premiul I
 4.Beiliciu Vlad-Alexandru – Premiul II
 5.Becheanu Luca – Menţiune
 6.Dima Robert-Gabriel – Menţiune
 7.Florea Mihaela – Menţiune
 8.Marin Bianca-Teodora – 74,00
 9.Jipa George Alexandru – 73,00
10.Surdu Cosmin-Mihai – 70,00
11.Tănase Sorin Ştefan – 62,00
12.Ştefănescu Alexandra – 60,00
13.Filoti Ruxandra – 57,00
14.Necula Bogdan – 55,00

Clasa a IV-a

 1.Budan Andrei Tudor – Premiul III
 2.Popa Ştefan Andrei – Premiul III
 3.Tălîmbă Vlad Ioan – Premiul III
 4.Lazăr Maria Aristiţa – Menţiune
 5.Dumitriu Andreea – 61,00


Rezultatele concursului judeţean de matematică „Micul Gauss”:

Clasa a IV-a

 1.Grosu Lia Maria – Premiul II


Rezultatele concursului judeţean „Vreau să fiu o stea”, secţiunea muzică uşoară:

Clasa I

 1.Morea Gabriel Antonio – Premiul I

Clasa a IV-a

 1.Grosu Lia Maria – Premiul II
 2.Lazăr Maria Aristiţa – Premiul II
 3.Văleanu Alexandra – Premiul II


Rezultatele concursului „Micul şahist”, etapa judeţeană:

Clasa I

 1.Başno Ana-Maria – Premiul I

Clasa a II-a

 1.Drăghici David – Premiul I
 2.Roadevin Ştefan – Premiul I
 3.Surdu Cristian – Premiul I

Rezultatele concursului „Micul matematician”:

Clasa a II-a

 1.Bacalu Andrei – 100,00
 2.Marin Bianca-Teodora – 98,00
 3.Becheanu Luca – 95,00
 4.Tănase Sorin Ştefan – 95,00
 5.Beiliciu Vlad-Alexandru – 90,00
 6.Jipa George Alexandru – 90,00
 7.Moroianu Gabriel Alexandru – 78,00
 8.Stroe Dragoş – 78,00
 9.Florea Mihaela – 75,00
10.Sarău Irina-Maria – 70,50
11.Bedreag Rareş-Andrei – 67,50
12.Surdu Cosmin-Mihai – 64,00
13.Taman Tudor – 63,50
14.Curcă Răzvan – 58,00
15.Dima Robert-Gabriel – 56,00
16.Necula Bogdan – 55,00
17.Procaci Rareş-Alin – 53,00
18.Crassas Andrei-Alexandru – 50,50
19.Ştefănescu Alexandra – 45,00
20.Militaru Ana-Maria-Lăcrămioara – 37,50
21.Vlăduţiu Elena – 35,00
22.Filoti Ruxandra – 20,00
23.Pavel Robert-Lucian – 20,00

Clasa a III-a

 1.Budan Andrei Tudor – 100,00
 2.Popa Ştefan Andrei – 100,00
 3.Tălîmbă Vlad Ioan – 100,00
 4.Lazăr Maria Aristiţa – 96,00
 5.Văleanu Alexandra – 95,00
 6.Neagu Ioana – 86,00
 7.Dumitriu Andreea – 83,00

Clasa a IV-a

 1.Cărbunaru Eusebiu – 100,00
 2.Hagiu Ştefan – 100,00
 3.Petre Răzvan-Cătălin – 100,00
 4.Rîşnoveanu Ana-Maria – 95,00
 5.Negoiţă Andreea Denisa – 85,00
 6.Nicolau Dragoş-Bogdan – 80,00
 7.Stanciu Gabriel-Daniel – 70,00
 8.Pleşca Nicolae Alexandru – 55,00


Rezultatele concursului „Cangurul matematic”:

Clasa I

 1.Căpităneanu Bogdan Marian – Excelent
 2.Drăghici David – Excelent
 3.Fotin Andrei-Ştefan – Excelent
 4.Lefter Maria-Isabela – Excelent
 5.Moroianu Andrei-Călin – Excelent
 6.Pascu Theodora Alexandra – Excelent
 7.Staicu Dan-Andrei – Excelent
 8.Topor Maria-Sabina – Excelent
 9.Butnaru Andrei Hristo – Foarte bine
10.Cloşcă Andrei Armand – Foarte bine
11.Moldoveanu Antonio-Florian – Foarte bine
12.Muraru Alexandru – Foarte bine
13.Roadevin Ştefan – Foarte bine
14.Stroe Sebastian-Arpad – Foarte bine
15.Surdu Cristian – Foarte bine
16.Coman Andrei – Bine
17.Stănuţ Alexandra-Petronela – Bine

Clasa a II-a

 1.Bacalu Andrei – Excelent
 2.Becheanu Luca – Excelent
 3.Beiliciu Vlad-Alexandru – Excelent
 4.Curcă Răzvan – Excelent
 5.Florea Mihaela – Excelent
 6.Marin Bianca-Teodora – Excelent
 7.Necula Bogdan – Excelent
 8.Sarău Irina-Maria – Excelent
 9.Stroe Dragoş – Excelent
10.Taman Tudor – Excelent
11.Dima Robert-Gabriel – Foarte bine
12.Jipa George Alexandru – Foarte bine
13.Procaci Rareş-Alin – Foarte bine
14.Surdu Cosmin-Mihai – Foarte bine
15.Ştefănescu Alexandra – Foarte bine
16.Tănase Sorin Ştefan – Foarte bine
17.Vlăduţiu Elena – Foarte bine
18.Pavel Robert-Lucian – Bine

Clasa a III-a

 1.Popa Ştefan Andrei – 113,75
 2.Tălîmbă Vlad Ioan – 65,00
 3.Budan Andrei Tudor – 58,75
 4.Grosu Lia Maria – 58,75
 5.Neagu Ioana – 47,50
 6.Văleanu Alexandra – 40,00

Clasa a IV-a

 1.Cărbunaru Eusebiu – 128,75
 2.Hagiu Ştefan – 128,75
 3.Petre Răzvan-Cătălin – 120,00
 4.Pleşca Nicolae Alexandru – 120,00
 5.Negoiţă Andreea Denisa – 113,75
 6.Rîşnoveanu Ana-Maria – 113,75
 7.Nicolau Dragoş-Bogdan – 66,00


Rezultatele concursului „Cangurul matematic” – Proba de baraj:

Clasa a III-a

 1.Popa Ştefan Andrei – 95,00

Clasa a IV-a

 1.Hagiu Ştefan – 100,00
 2.Petre Răzvan-Cătălin – 97,50
 3.Rîşnoveanu Ana-Maria – 96,25
 4.Pleşca Nicolae Alexandru – 58,75
 5.Cărbunaru Eusebiu – 56,25
 6.Negoiţă Andreea Denisa – 33,75


Rezultatele concursului „Cangurul în Lumea Poveştilor”

Clasa I

 1.Aninos Alex-Alin – Excelent
 2.Butnaru Andrei Hristo – Excelent
 3.Căpităneanu Bogdan Marian – Excelent
 4.Cloşcă Andrei Armand – Excelent
 5.Coman Andrei – Excelent
 6.Drăghici David – Excelent
 7.Fotin Andrei-Ştefan – Excelent
 8.Moldoveanu Antonio-Florian – Excelent
 9.Moroianu Andrei-Călin – Excelent
10.Murea Vlad – Excelent
11.Roadevin Ştefan – Excelent
12.Sasu Dragoş-Eduard – Excelent
13.Staicu Dan-Andrei – Excelent
14.Stroe Sebastian-Arpad – Excelent
15.Surdu Cristian – Excelent
16.Topor Maria-Sabina – Excelent
17.Ifrim Flavius-Iulian – Foarte bine
18.Muraru Alexandru – Foarte bine
19.Pascu Theodora Alexandra – Foarte bine
20.Vasile Eddyn-Cristian – Foarte bine
21.Stănuţ Alexandra-Petronela – Bine

Clasa a II-a

 1.Bacalu Andrei – Excelent
 2.Becheanu Luca – Excelent
 3.Bedreag Rareş-Andrei – Excelent
 4.Beiliciu Vlad-Alexandru – Excelent
 5.Curcă Răzvan – Excelent
 6.Dima Robert-Gabriel – Excelent
 7.Filoti Ruxandra – Excelent
 8.Florea Mihaela – Excelent
 9.Jipa George Alexandru – Excelent
10.Marin Bianca-Teodora – Excelent
11.Militaru Ana-Maria-Lăcrămioara – Excelent
12.Necula Bogdan – Excelent
13.Procaci Rareş-Alin – Excelent
14.Sarău Irina-Maria – Excelent
15.Stroe Dragoş – Excelent
16.Surdu Cosmin-Mihai – Excelent
17.Ştefănescu Alexandra – Excelent
18.Taman Tudor – Excelent
19.Tănase Sorin Ştefan – Excelent
20.Moroianu Gabriel Alexandru – Foarte bine
21.Vlăduţiu Elena – Bine

Clasa a III-a

 1.Grosu Lia Maria – Excelent
 2.Neagu Ioana – Excelent
 3.Popa Ştefan Andrei – Excelent
 4.Văleanu Alexandra – Excelent
 5.Budan Andrei Tudor – Foarte bine
 6.Dumitriu Andreea – Foarte bine
 7.Lazăr Maria Aristiţa – Foarte bine
 8.Tălîmbă Vlad Ioan – Foarte bine
 9.Trufaş Ştefania – Foarte bine

Clasa a IV-a

 1.Cărbunaru Eusebiu – Excelent
 2.Hagiu Ştefan – Excelent
 3.Negoiţă Andreea Denisa – Excelent
 4.Nicolau Dragoş-Bogdan – Excelent
 5.Petre Răzvan-Cătălin – Excelent
 6.Pleşca Nicolae Alexandru – Excelent
 7.Rîşnoveanu Ana-Maria – Excelent
 8.Stanciu Gabriel-Daniel – Excelent


Rezultatele concursului „Primăvara în suflet de copil”, ediţia a III-a, etapa judeţeană:

Clasa a III-a

 1.Văleanu Alexandra – Menţiune

Clasa a IV-a

 1.Rîşnoveanu Ana-Maria – Menţiune


Rezultatele concursului „Parada costumelor neobişnuite”:

Clasa a IV-a

 1.Rîşnoveanu Ana-Maria – Premiul III


Rezultatele concursului judeţean de ortografie „Ion Creangă”:

Clasa a IV-a

 1.Rîşnoveanu Ana-Maria – Menţiune


Rezultatele concursului judeţean de pictură „Culorile primăverii”:

Clasa I

 1.Roadevin Ştefan – Menţiune

Clasa a III-a

 1.Popa Ştefan Andrei – Premiul I


Rezultatele concursului judeţean „Vreau să fiu o stea”, secţiunea muzică uşoară:

 Clasa a III-a
 1.Lazăr Maria Aristiţa – Menţiune
 2.Trufaş Ştefania – Menţiune

Rezultatele concursului „Micul şahist”, etapa judeţeană:

Clasa I

 1.Drăghici David – Premiul II
 2.Roadevin Ştefan – Premiul II
 3.Staicu Dan-Andrei – Premiul II
 4.Surdu Cristian – Premiul II