Programul şcolii Sfânta Maria – Brăila
Anul şcolar 2020 – 2021

8.00 – 13.00
Semiinternat 13.00 – 16.00

În prezent funcţionează 5 clase:
– Clasa pregătitoare,
– Clasa I,
– Clasa a II-a,
– Clasa a III-a,
– Clasa a IV-a.

Cursurile se desfăşoară după următorul orar:

Clasa pregătitoare

Ora Luni Marţi Miercuri Joi Vineri
8.00 – 8.50 Comunicare în limba română Matematică și explorarea mediului Comunicare în limba română Dezvoltare Personală Matematică și explorarea mediului
9.00 – 9.50 Limba engleză Limba germană Matematică și explorarea mediului Matematică și explorarea mediului Comunicare în limba română
10.10 – 11.00 Dezvoltare Personală Comunicare în limba română Muzică și mișcare Comunicare în limba română Arte vizuale și abilități practice
11.10 – 12.00 Educație fizică și sport Muzică și mișcare Religie Educație fizică și sport Arte vizuale și abilități practice
12.10 – 13.00 Consiliere

Clasa I

Ora Luni Marţi Miercuri Joi Vineri
8.00 – 8.50 Comunicare în limba română Comunicare în limba română Comunicare în limba română Comunicare în limba română Arte vizuale și abilități practice
9.00 – 9.50 Comunicare în limba română Comunicare în limba română Limba engleză Matematică și explorarea mediului Arte vizuale și abilități practice
10.10 – 11.00 Matematică și explorarea mediului Matematică și explorarea mediului Religie Limba germană Comunicare în limba română
11.10 – 12.00 Educație fizică și sport Dezvoltare Personală Matematică și explorarea mediului Muzică și mișcare Muzică și mișcare
12.10 – 13.00 Consiliere Educație fizică și sport

Clasa a-II-a

Ora Luni Marţi Miercuri Joi Vineri
8.00 – 8.50 Dezvoltare Personală Comunicare în limba română Matematică și explorarea mediului Comunicare în limba română Comunicare în limba română
9.00 – 9.50 Comunicare în limba română Comunicare în limba română Religie Limba germană Matematică și explorarea mediului
10.10 – 11.00 Limba engleză Educație fizică și sport Comunicare în limba română Educație fizică și sport Arte vizuale și abilități practice
11.10 – 12.00 Matematică și explorarea mediului Matematică și explorarea mediului Muzică și mișcare Matematică și explorarea mediului Arte vizuale și abilități practice
12.10 – 13.00 Consiliere Muzică și mișcare

Clasa a-III-a

Ora Luni Marţi Miercuri Joi Vineri
8.00 – 8.50 Ştiinţe ale naturii Matematică Matematică Matematică Matematică
9.00 – 9.50 Religie Limba şi literatura română Limba şi literatura română Limba şi literatura română Limba germană
10.10 – 11.00 Limba şi literatura română Limba germană Limba engleză Educaţie civică Arte vizuale și abilități practice
11.10 – 12.00 Limba şi literatura română Educație fizică și sport Muzică și mișcare Educație fizică și sport Joc şi mişcare
12.10 – 13.00 Arte vizuale și abilități practice Consiliere

Clasa a-IV-a

Ora Luni Marţi Miercuri Joi Vineri
8.00 – 8.50 Religie Limba şi literatura română Limba engleză Limba şi literatura română Limba şi literatura română
9.00 – 9.50 Limba şi literatura română Matematică Limba şi literatura română Matematică Educație fizică și sport
10.10 – 11.00 Matematică Geografie Joc şi mişcare Ştiinţe ale naturii Limba germană
11.10 – 12.00 Educație fizică si sport Limba germană Matematică Educaţie civică Arte vizuale și abilități practice
12.10 – 13.00 Istorie Muzică și mișcare Consiliere