Programul şcolii Sfânta Maria - Brăila
Anul şcolar 2017 - 2018
8.00 – 13.00
Semiinternat 13.00 – 16.00
În prezent funcţionează 5 clase:

- Clasa pregătitoare,

- Clasa I,

- Clasa a II-a,

- Clasa a III-a,

- Clasa a IV-a.


Cursurile se desfăşoară după următorul orar:
Clasa pregătitoare
OraLuniMarţiMiercuriJoiVineri
8.00 - 8.50Comunicare în limba românăComunicare în limba românăReligieComunicare în limba românăEducaţie fizică și sport
9.00 - 9.50Comunicare în limba românăLimba Germană (opţional)Comunicare în limba românăMatematică şi explorarea mediuluiLimba Engleză
10.10 - 11.00Matematică şi explorarea mediuluiMatematică şi explorarea mediuluiMatematică şi explorarea mediuluiMuzică şi mişcareComunicare în limba română
11.10 - 12.00Muzică şi mişcareDezvoltare personalăArte vizuale şi abilități practiceDezvoltare personalăArte vizuale şi abilități practice
12.10 - 13.00 - - - - -
Clasa I
OraLuniMarţiMiercuriJoiVineri
8.00 - 8.50Matematică şi explorarea mediuluiComunicare în limba românăComunicare în limba românăComunicare în limba românăMatematică şi explorarea mediului
9.00 - 9.50Limba GermanăComunicare în limba românăReligieComunicare în limba românăEducaţie fizică
10.10 - 11.00Comunicare în limba românăEducaţie fizicăMatematică şi explorarea mediuluiMatematică şi explorarea mediuluiMuzică şi mişcare
11.10 - 12.00Comunicare în limba românăLimba EnglezăMuzică şi mişcareDezvoltare personalăArte vizuale şi abilități practice
12.10 - 13.00 - - ConsiliereArte vizuale şi abilități practice -
Clasa a II-a
OraLuniMarţiMiercuriJoiVineri
8.00 - 8.50Comunicare în limba românăComunicare în limba românăComunicare în limba românăLimba EnglezăDezvoltare personală
9.00 - 9.50Matematică şi explorarea mediuluiComunicare în limba românăMatematică şi explorarea mediuluiComunicare în limba românăComunicare în limba română
10.10 - 11.00Muzică şi mişcareMatematică şi explorarea mediuluiLimba Germană (opţional)Matematică şi explorarea mediuluiMatematică şi explorarea mediului
11.10 - 12.00Educaţie fizicăMuzică şi mişcareReligieArte vizuale şi abilități practiceEducaţie fizică
12.10 - 13.00 - Consiliere - Arte vizuale şi abilități practice -
Clasa a III-a
OraLuniMarţiMiercuriJoiVineri
8.00 - 8.50Limba RomânăLimba EnglezăLimba RomânăLimba RomânăMatematică
9.00 - 9.50Joc si miscareMatematicăMatematicăEducaţie fizică și sportLimba Română
10.10 - 11.00Limba GermanăLimba RomânăEducaţie civicăLimba EnglezăArte vizuale şi abilități practice
11.10 - 12.00Ştiinţe ale naturiiEducaţie fizică și sportMuzică şi mişcareMatematicăArte vizuale şi abilități practice
12.10 - 13.00 - - Religie - -
Clasa a IV-a
OraLuniMarţiMiercuriJoiVineri
8.00 - 8.50Ştiinţe ale naturiiMatematicăLimba RomânăMatematicăLimba Română
9.00 - 9.50Limba RomânăLimba RomânăLimba GermanăLimba EnglezăMatematică
10.10 - 11.00IstorieLimba EnglezăReligieLimba RomânăJoc si miscare
11.10 - 12.00Muzică şi mişcareGeografieMatematicăEducaţie fizicăArte vizuale şi abilități practice
12.10 - 13.00 - Educaţie fizicăChitara - cercEducaţie civică -